Köpek Sahiplenmek İsteyenlerin Bir An Bile Tereddüte Düşmesini Engelleyecek Birbirinden Önemli 12 Neden

102PAYLAŞIM

Gerçek bir dost dedikleri kadar var.

Köpeğiniz fiziksel sağlığınızı nasıl etkiler?

1.Daha iyi bir bağışıklık sisteminiz olur.

Bir köpeği sadece 18 dakika boyunca beslemek, tükürüğümüzdeki antikor ve immunoglobülin A oranını artırır. Bu da bizi mikroplara karşı korur.

2.Daha hızlı iyileşirsiniz.

Bir yaralanma veya ameliyat geçirdiyseniz, yavru köpeğiniz sizi daha aktif olma konusunda yüreklendirir. Ve daha az ağrı hissedip, aldığınız ağrı kesici miktarını azaltabilirsiniz.

3.Daha aktif olursunuz.

Bu durumu zaten tahmin etmişsinizdir çünkü eğer bir köpeğe sahipseniz, onu her gün yürüyüşe çıkarmanız gerekecektir. Bu durum da fiziksek aktivitelerinizi artırarak sağlığınızı iyileştirir.

4.Hastalıklarınız hakkında daha önce bilgi sahibi olursunuz.

Köpekler mükemmel koku duyularıyla bilinirler ve bir şeylerin yanlış olduğunu belirlemelerine yardımcı olan şey budur. Mükemmel koku duyuları sayesinde köpekler kanser, migren veya vücuttaki kan şeker değişimi gibi şeyleri sezip sizi uyarırlar.

Köpekler zihinsel sağlığımızı nasıl etkiler?

1.Güvenilir gözükürsünüz.

İnsanlar, köpek sahibi olan diğer insanlara karşı güven duyarlar. Bu durum katılımcıları evcil hayvan sahibi olan ve olmayan insanlar arasında yapılmış bir çalışma ile kanıtlanmıştır. Sonuç, köpek sahibi kadın ve erkeklerin daha güvenilir göründüğünü ve insanların onlara karşı daha olumlu bir tutum sergilediğini göstermiştir.

2.Daha çekici gözükürsünüz.

Aynı çalışma, köpek sahibi insanların dışarıdan daha çekici gözüktüğünü kanıtlamıştır.

3.Daha az stres yaşarsınız.

Köpek sahibi olmak vücudumuzdaki kortizol adı verilen stres hormonunu düşürür. Evcil hayvanınız ayrıca modunuzu yükseltir.

4.Zihin sağlığınız düzelir.

Köpekler; travma, kaygı ve depresyonla başa çıkmamıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda, evcil hayvanınız daha az yalnız hissetmenize yardımcı olur ve hayatınıza bir amaç getirir.

Köpeklerin çocuklara nasıl yardımı dokunur?

1.Çocuklarınızı astım ve egzamadan korur.

Araştırmalar, hamilelikleri boyunca köpek ile haşır neşir olan annelerin çocuklarının 2 yaşına gelene dek egzama olması ihtimalini oldukça düşürdüğünü ortaya koymuştur. Ayrıca, köpeklerin taşıdığı bakteriler çocukları astımdan korur.

2.Çocuklarınız daha sağlıklı olur.

Yapılan araştırmalar, köpek olan ortamda büyüyen çocukların daha az kulak enfeksiyonuna yakalandığını ve daha az antibiyotik kullanma ihtiyacı olduğunu göstermiştir.

3.Çocuklarınız problem çözme konusunda daha başarılı olur.

Burada ebeveynlerin önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz. Köpek yetiştirme bilinci kazanan çocuklar, problemleri çözme konusunda daha eleştirisel düşünme yetisine sahip olurlar.

4.Çocuklarınız daha sosyal olurlar.

Bu durum, Viyana'daki bir okulda keşfedildi. Sınıfa bir köpek girdiğinde çocukların daha az agresif ve sosyal olarak daha çok entegre olabildikleri gözlemlenmiştir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir👇

Evcil Hayvan Sahiplerinin Dikkatine! Minnoş Dostlarınızı Farkında Olmadan Zehirleyebilecek 15 Yaygın Ev Bitkisi - onedio.com
Evcil Hayvan Sahiplerinin Dikkatine! Minnoş Dostlarınızı Farkında Olmadan Zehirleyebilecek 15 Yaygın Ev Bitkisi - onedio.com
Milyonda Bir Rastlanacak Eşsiz Özellikleri Sayesinde Mükemmel Görünümü Yakalamış Dünya Tatlısı 19 Hayvan - onedio.com
Milyonda Bir Rastlanacak Eşsiz Özellikleri Sayesinde Mükemmel Görünümü Yakalamış Dünya Tatlısı 19 Hayvan - onedio.com
Evcil Hayvanlarıyla Yaşadıkları İlginç Anıları Bizimle Paylaşarak Hepimizi Eğlenceli İlişkilerine Tanık Eden Kişiler - onedio.com
Evcil Hayvanlarıyla Yaşadıkları İlginç Anıları Bizimle Paylaşarak Hepimizi Eğlenceli İlişkilerine Tanık Eden Kişiler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rcpbyrm

bakacak param olsa zaten alıcam :( umarım bir gün.

doctor-what

Ben de yerim ve zamanım olsa alacağım da işte bir gün..

rcpbyrm

inşallah o günleri görürüz :)

same-old-ercu.

önceleri köpek fobim vardı cidden baya korkardım (gündüz beslediğim köpeklerin gece kovalamasının bunda etkisi yüksek sanırım neyse) şu an çalıştığım iş yerinde golden kırması sahiplenilmiş bi köpek vardı..oynamak istiyorum ama yalan yok hafiften tırsıyorumda uzaktan uzaktan mama (rüşvet :p) vermeye başladım önce sonra baktım bağlı oldu yerde iki ayağını kaldırıp bana doğru gelmeye çalışıyor...dedim ya herro ya merro sokuldum yanına oymuş ondan sonra allahın günü güreş tuttuk eşek kafalıyla :) fakat geçen sene kaçtı gidiş o gidiş geri dönemdi..aramadığımız yer kalmadı sosyal medyadan sorduk soruşturduk yok...o kadar zaman geçti belki döner diye gözüm hala kapıda..umarım gittiği yer her neresiyse mutludur.

umitmustafa.akdogan

Umarım birisi sahiplenmiştir yoksa onlar için tek başına hayat sokaklarda insanlardan çok daha zor .... eğer yakın zamansa müge anlının böyle bir sitesi var kaybolan evcil hayvanları buluyorlar ...

same-old-ercu.

Dostum aradan baya zaman geçti..umarım dediğin gibi birisi sahiplenmiştir.

Görüş Bildir