Konami, Metal Gear Solid Hayranı Gence Snake’in Biyonik Kolunu Yapacak

 > -

Dev şirket şu anda 2012 yılında bir kolunu ve bacağını kaybeden 25 yaşındaki James Young'a protez bir kol yapmak için protez alanında uzman Sophia De Oliveira Barata, bir mühendis takımı, robot ve ürün tasarımcılarından oluşan bir ekiple çalışıyor.

Konami, biyonik kolun yapımında Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain serisinde görülen protez uzuvdan ilham alındığını söylüyor. Snake'in dokuz-yıllık komadan uyandıktan sonra bir biyonik kol kullandığı Konami'nin Metal Gear Solid 5 oyununa alaycı bir gözle bakanlar olabilir ancak Sophie De Oliveira Barata insanların kişiliklerini yansıtan protez uzuv tasarımlarıyla ün yapmış durumda.

İnsanların başını çevireceği bir şey yapmak yerine bakarken etkileneceği bir şey yaparak Alternatif Uzuv Projesini yayınlayan Sophie De Oliveira Barata; SteamPunk kollarını, sayborg-görünümlü ayakları ve 2012 Paralimpik açılış teröninde Viktoria Modesta tarafından kullanılan kristal bacakları yaptı.

Yapılması planlanan "şık stilize edilmiş ve çoklu-fonksiyonel uzuv " projesine James oldukça hevesli görünüyor. Bütün çalışmalara ait dokümanlar 2016 yılının ocak ayında aşağıda linki bulunan blogda paylaşılacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir