Köle Olarak Tuttukları Adamı ''Harry Potter'' Gibi Merdiven Altı Dolapta Yaşamaya Zorlayan Çift!

5PAYLAŞIM

Bir adamı köleleri olarak tutup, merdiven altında küçük bir dolapta yaşamaya zorlayan çift 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Detayları Metro'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/04/12/couple-ja...

26 yaşındaki Ion Boboc ve 24 yaşındaki Christiana Tudor-Dobre, Romanya kökenli ev arkadaşlarını bazı şeyleri yapması için zorluyorlardı.

Evde yemek yemesine izin vermiyorlardı. Tutsak adamın karnı acıktığında ve tuvaleti geldiğinde evin dışına çıkması gerekiyordu.

Köle olarak kullanılan adam aşırı baharatlı yemekleri yemek için zorlanıyordu. Zorla dans ettiriliyordu ve farklı fiziksel güç gerektiren işler yapıyordu. Üzerine un ve yumurta atılıyordu.

Haftalığı 300-350 pound karşılığında mezbahada çalıştırılıyordu. Ama yalnızca bisküvi alması için günlük 1 pound ve otobüs bileti parası kendisine veriliyordu.

Mahkemenin söylediğine göre esir alınan adam, 'tıpkı büyücü Harry Potter' gibi yatak odası olarak merdivenlerin altındaki dolabı kullanıyordu.

Komşular, adamın bahçede eski taş yığınlarının arasında yıkandığını görünce polisi aradılar.

Boboc ve Tudor-Dobre, birini zorla çalıştırmak ve dolandırıcılıktan mahkum edildiler. Çift, Taunton Crown Mahkemesi'nde cezaya çarptırıldı. Boboc dört yıl iki ay hapis ile cezalandırılırken; Tudor-Dobre üç yıl yedi ay hapis cezası aldı. Her ikisi de sekiz yıl boyunca köle ticareti önleme biriminde çalışacaklar.

Davacı Charles Thomas, endişeli komşulardan biri Modern Kölelik Yardım Hattı'nı arayınca üçlünün yaşadığı evi 27 Temmuz 2018'de ziyaret etmişti.

Thomas "Polis kurbanın merdivenlerin altındaki dolaptan çıktığını görünce şaşırdı. Adam dağılmış görünüyordu." dedi.

Kimlik, banka kartı ve birçok telefon numarası gibi birçok önemli belge Boboc ve Tudor-Dobre'nin kullandığı yatak odasında bulundu.

Jüri ayrıca davalı tarafından verilen işleri yapan kurbanın videoya çekildiğini duydu.

Sonunda köle olarak kullanılan adam, kıyafetlerini şehir merkezinde yıkamak zorunda kaldığını ve evin içindeki mutfağı kullanmasının, evde yemesinin ve yıkanmasının yasak olduğunu söyledi.

Kraliyet Savcılığı'ndan Ben Samples: "Kurbanın, davalıların ellerindeyken gördüğü aşağılayıcı muameleye rağmen kanıt sunma ve davayı destekleme konusundaki inanılmaz gücüne ve cesaretine saygı duyuyorum. Ayrıca endişe duyarak polise haber veren halka da teşekkür etmek isterim. Modern kölelik genellikle gözden uzakta bir yerlerde gerçekleşiyor ve yalnızca görgü tanıklarının destekleriyle Birleşik Krallık'ta bunu yenebiliriz." dedi.

Davayla ilgilenen polis memuru Roger Ibrahim de konu hakkında açıklamalarda bulundu:

"Modern Kölelik Yardım Hattı olmadan bu istismar önlenemezdi. Bu adamı oldukça zayıf halde ve ayaklarındaki yaralarla bulduk. Kimse bu şekilde bir muamele görmemeli."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mitis

gelsinler benimle yaşasınlar bak bakayım işkence nasıl oluyomuş şerefsizler.

arslanoglu

işte medeniyetteki ceza. bizde de çocuklara tecavüz edilince niye bağırmadın diye ceza indirimi amk

seroz

lütfen onedio'ya redaktör alın. kalite yerlerde, adamcağızın başına ne geldiğini iki kelimeyi bir araya getirip anlatamıyor editör bozuntuları.

zubeyde-erdemir

Modern kölelik kavramının Avrupa'daki karşılığı gerçekten bu muymuş?Kaçıncı yüzyılda bahsi geçen konu(!) Daha neler göreceğiz,kim bilir?

nurcuxd

çok kötüsünüz çok

Görüş Bildir