Kıvanç Tatlıtuğ'un Bugünlere Hiç de Kolay Gelmediğini Gösteren Muazzam Gelişimine Saygı Duyacaksınız

-
Abone ol

17 yıldır hayatımızda olan ve bir modelden, büyük bir aktöre dönüşen bu adamın gelişimini hiç düşündünüz mü? Sayısız dizi, film ve reklam projeleriyle izledik Kıvanç Tatlıtuğ'u. Elbette bir günde olmadı. Şöyle anlatalım...

1983 doğumlu Kıvanç Tatlıtuğ'u, ilk kez 2002 'Best Model of the World' olduğunda tanıdık. Ne kadar doğru bir karar olduğunu şimdi çok daha iyi anlayabiliyoruz.

O dönemler "Mankenden oyuncu olmaz!" diyenler en ön sıralardaydı. Belki biz de katılabilirdik ama onun gibi zaman içinde bir aktöre dönüşenleri de unutmamak gerek.

Tabii ki bunda tecrübesizlik ve henüz pişmemiş oyunculuğunun da katkısı var. Kıvanç Tatlıtuğ da ilk deneyimini Gümüş'te yaşadı.

Son derece yakışıklıydı ama Mehmet karakterini canlandırırken de çok tecrübesizdi. Sesini kullanamadığı için dublaj yapılıyor, pek de iyi bir oyunculuk sergileyemiyordu.

2005'ten bahsediyoruz, üzerinden neredeyse 15 yıl geçmiş.

Hemen ardından Menekşe ile Halil'de oynadı. Son derece naif, tetiklendiğinde ise barut fıçısı bir adamdı. Agresif sahnelerinde tüm performanslarından daha iyi olması da, belki sonraki işleri için yapımcılara fikir vermiş oldu.

2007.

Behlül'le bambaşka bir kapıyı araladı. Eğlenceli, keyfe keder yaşayan, çapkın, umursamaz, romantik ve ihanetin yükünü taşıyacak kadar sıkışmış...Hiç denemediği şeyleri deneyerek kendini geliştirmeye devam etti.

Canlandırdığı en unutulmaz rollerden biri olduğu kesin. Aşk-ı Memnu hiç unutulmayacak.

Sonra giderek yukarıya taşıdığı çıtayı omzuna almış oldu Ezel'deki Sekiz rolü ile. Bir Adanalı olarak hakkını verdi. Her hareketi o kadar yakışıyor, onda o kadar iyi duruyordu ki; yıldızlar geçiti olan bu dizide tek bir an bile sırıtmadı.

Kendisi ne düşünüyor bilmiyoruz ama bize göre dönüm noktası İpek Bilgin'den oyuncu koçluğu alması oldu. Türkiye'nin en usta oyuncularından ve hocalarından birinin tornasına girdi.

Ve sonuç: Her şeyiyle gerçek bir karakter olan Kuzey. Rolünün hakkını vermek, kendini geliştirmek neymiş gördük. Resmen emeğinin sonucunu aldı İpek Bilgin.

Jestleri, mimikleriyle Kuzey Tekinoğlu'nu Türk dizi tarihine kazıdı. Bugün hala sahnelerini açıp açıp izliyoruz.

Arkadaşı Ali'yi kaybettiği sahnede de bundan sonra bu adamla işimiz var dedik, belli. Duygusal sahneleri o kadar gerçekti ki bitirdi bizi.

Hemen aynı dönemde 'Kelebeğin Rüyası'nı izledik. Uluslararası ödül törenlerinde dahi tebrik topladı. Artık kendini kanıtladığını inkar edenler azaldı.

Birkaç dizi ve film projesinden sonra son olarak Çarpışma ile karşımıza çıktı. Ona aktör demekten başka bir çare bırakmadı kimsede.

Onun sesi titrediğinde, gözleri dolduğunda bile bizi ağlatabilen bir büyüsü var artık. İstediğinde müthiş komik, hep ikonik ve etkileyici.

İpek Bilgin onun için "Kıvanç Tatlıtuğ, risk alabilen bir öğrenciydi." demişti. Birkaç romantik komedide oynayıp genç kızların Avrupa'da bile dolaştırmadığı biri olabilirdi, başka bir yol çizdi kendine.

Bu arada Arap turistler hala Gümüş'ün ve Aşk-ı Memnu'nun çekildiği yalıları ziyaret etmeden İstanbul'u terk etmiyor. Arap ülkelerine bugün gitse çıldırırlar herhalde.

2016'dan beri evli. Zarif eşi Başak Dizer ile olabildiğince magazine karışmadan, doğanın tadını çıkardıkları kaliteli bir yaşam sürüyorlar.

Marka takıntısından hoşlanmayan, hayvan dostu, teknolojiyi pek sevmeyen ve kullanmayan, sadeliği seven bir adam.

Kadınlar bana tapsıncılardan da değil. Organize İşler 2'deki Saruhan rolünün tüm riskine rağmen oynadı, filmdeki de en iyi karakteri o ortaya çıkardı.

Yılmaz Erdoğan saylanmaz:)

İpek Bilgin diyor ki; "Kıvanç’la günde 5-6 saat, kimi zaman da 10 saate yakın çalıştık. Daha önce çalıştırdığım çok insan oldu ama hepsi Kıvanç olamadı. Bir kere oyunculuğunda çok ciddi gelişimler oldu."

“Kuzey Güney”de muhteşem. Gözünü alamıyorsun. Bu işe fiziğiyle başladı ama artık gerçek anlamda oyuncu. Her şeyden önce standartı çok yüksek. Hollywood’da bile oyunculuk yapsa yine başarılı olacağından eminim."

Ekranda kendine iyi bir yer edindi. İleride de kendisiyle var olacak, geleceğin de Kıvanç’ı olacak.

Yani diyoruz ki; "Benimle ilgili bir sorunuz var mı?" demiştin. Vallahi ne soralım, çalışıp geliyorsun hep zaten.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
malefiz

seni vicdansız adam :(

snooopy

Yani yakisikliliginin yaninda bir insan nasil bu kadar kibar, mutevazi, dunyevi hirslardan uzak ama bir o kadar caliskan olabilir?.. Her seyine hayran olunacak degerlerimizden biri. Tarkan gibi, rahmetli Tarik Akan gibi..

ordekkac

Şarkıcı olarak Tarkan, aktör olarak Kıvanç bi ayrı ya.

mkata

aşığım aşık

susmam

Evet, gerçekten çok zor olmuş! Hadi bakalım, son zamanlardada millet olarak Kıvanç’ı yalıyoruz.. Bu da demek oluyor ki , yakında Kıvanç’ında kokusu çıkacak.. İfşa mı , rezillik mi, gaf mı ne olacak acaba :D

Görüş Bildir