Görüş Bildir
Haberler
Kişisel Verilere Nasıl Ulaşıldı? Sanık Avukatı Şule Çet'in Transkriptini Dava Dosyasına Koydu

etiket Kişisel Verilere Nasıl Ulaşıldı? Sanık Avukatı Şule Çet'in Transkriptini Dava Dosyasına Koydu

Ulaş
03.11.2019 - 12:46

Ankara'da bir plazanın 20. katından 'düşerek' hayatını kaybeden Şule Çet'in transkripti, sanık Çağatay Aksu’nun avukatı Levent Ekmen tarafından dava dosyasına konuldu. Şule Çet’in Avukatı Umur Yıldırım, 'Kişisel veriler hukuka aykırı bir şekilde ele geçirilemez.' ifadesini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Evrensel'den Burcu Yıldırım'ın haberine göre, Gazi Üniversitesi'nden 3 psikiyatri uzmanının hazırladığı ve Şule Çet’in psikolojisinin bozuk olmadığını kanıtlayan bilirkişi raporuna itiraz eden Ekmen, aynı zamanda kişisel veri olan ve sadece mahkeme kararıyla elde edilebilecek transkripti itiraz dilekçesi ile birlikte verdi.

Soruşturmanın ihmallerle dolu olduğunu söyleyen Şule Çet’in avukatı Umur Yıldırım, 'Kişisel veriler hukuka aykırı bir şekilde ele geçirilemez' ifadesini kullandı.

Soruşturmanın ihmallerle dolu olduğunu söyleyen Şule Çet’in avukatı Umur Yıldırım, 'Kişisel veriler hukuka aykırı bir şekilde ele geçirilemez' ifadesini kullandı.

Yıldırım 'Mahkemenin dahi ulaşamadığı bilgilere bu kadar rahat ulaşamazlar. Burada sorumluluğu olan ve temin eden bütün kamu görevlileri hakkında hafta içi suç duyurusunda bulunacağız.' dedi.

Savcının ulaşamayacağı belgeyi sanığın nişanlısı almış...

Savcının ulaşamayacağı belgeyi sanığın nişanlısı almış...

Soruşturmanın başından beri ihmaller olduğuna işaret eden Yıldırım, elleri kolları çok uzun değerlendirmesinde bulundu. Yapılan hukuksuzluğun sadece transkriptle sınırlı olmadığını ifade eden Yıldırım, “Şule Çet’in öldüğü 29 Mayıs 2018 tarihi saat 18.00’de Berk Akand’ın nişanlısı ölüm bilgi sistemi (obs) kaydının ekran görüntüsünü Berk’e telefondan yollamış. Bu kayda sadece otopsiyi yapan adli tıp uzmanı erişebilir. OBS bilgilerinin olduğu ekran, ne başka bir doktora ne de savcıya açılabilir. Ama her nasılsa buna Berk Akand’ın nişanlısı ulaşabiliyor ve sanığa atıyor. Bunun anlamı herhalde ‘Rahat ol’ mesajı vermek. Nitekim onca uğraşa rağmen dosya 3 ay boyunca intihar diye yürütüldü” ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
521
93
44
15
6
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aşkito muyum ben

Adam, kadın cinayetinden yargılanıyor ve hala 'nisanlisi' var.

Sema candelen

Şimdi bu orospuyu bu adam çıkarıp öldürse gram üzülmem! Başka bir kıza tecavüz var öldürme var ilaç verme var sen bir de bu adamla nisanlaniyor musun beynine... Devamını Gör

Başar Demirsoy

Belki o kız da tehdit şantaj vs gibi baskıların altında. Rehine psikolojisiyle yaşpıyor belki. Bilemeyiz.

Pasif Kullanıcı

Senin avukatlığına sokayım orospu çocuğu, inşallah senin bacına veya varsa kızına da aynı şeyi yaparlar da görürsün acının ne olduğunu şerefsiz mahlukat. Sak... Devamını Gör

ne desem

Doğru anasına, bacısına, kızına olsun aman onlara bir şey olmasın, öyle mi! Artık kadın temelli küfürlerinizi, beddularınızı bırakın!