Kilimanjaro'nun Zirvesini Gören 85 Yaşındaki Nine

 > -
Abone ol

Kilimanjaro Dağı; Afrika'nın Tanzanya ülkesinde yer alan, 3 adet volkanik tepeden oluşan, eteklerinden zirvesine 4877, deniz seviyesinden de 5895 metre yüksekliği ile tüm Afrika kıtasının en yüksek dağıdır. Özellikle deneyimli dağcılar için önemli bir hedef olan Klimanjaro'nun konuğu bu sefer sıra dışı bir dağcıydı. Klimanjaro'nun zirvesini gören tüm zamanların en yaşlı dağcısı olan Anne Lorimor için aslında dağcıdan daha çok macera peşinde koşan bir insan demek daha doğru olur. Gelin Lorimor'un hikayesine bir göz atalım.

Önce Yeğeninin Peşine Takılıyor

Tüm hayatı boyunca bu tip meceraların peşinde koştuğunu belirten Lorimor, bir gün yeğeninin Klimanjaro'ya tırmanacağını ona söylemesiyle yeni bir maceranın ona yaklaştığını hissetti ve yeğenine "Ben de gelebilir miyim?" sorusunu yöneltti. Bu açıklamadan sonra tüm ailesinin macera ile yakından alakalı olduğunu açıklamaya gerek yok diye düşünüyoruz.

100'den Fazla Ülke Gezmiş

Lorimor için macera ile arası çok iyi demiştik. Tüm hayatı boyunca 100'den fazla ülke gezdiği bilgisi bu durumunu çok net bir biçimde tamamlıyor. Akranlarının televizyon karşısında zaman doldurduğunu düşündükçe yaptığının ne denli ciddi olduğunu anlayabiliriz.

#ImWatchingAnne

Anne bu macerasına daha derin bir anlam yüklemek üzere bir web sitesi açmış. Adresi http://annekiliclimb.com/ olan site üzerinden Klimanjaro tırmanışı için bağış topluyor. Topladığı bağışları da engelli çocuklar adına kurulmuş vakfa aktatırıyor. Lorimor bu engelli çocukların sahip olduklarını ortaya çıkartmak konusunda elinden geleni yapmayı kendine bir görev görüyor. İnternet üzerinden #ImWatchingAnne hashtag'i ile de yaptıklarını daha geniş kitlelere yayıyor.

Guinness Rekoru

Geçtiğimiz Temmuz'da Klimanjaro Dağı'na yaptığı tırmanış ile bu dağa tırmanan en yaşlı insan olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Yeni Projelere Devam Ediyor

Bu cesur nineye gelecek projelerinde başarılar diliyoruz.

Anne's Kilimanjaro Climb

Bu videoda Lorimor'un yaptıklarını daha detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-icoz

Kilimanjaro'ya tırmanın maliyeti 5- 6 milyar sen kalkmış bizim yaşlılarımıza televizyon başında pinekliyor diyorsun,lan bizimkiler her ay emekli maaş kuyruğuna giriyor, bu kadın bizim emekli maaşı kuyruğumuza girsin de görelim.

furkan-merakli

"Bu cesur nineye gelecek projelerinde başarılar diliyoruz." Ulan kadın 85 yaşında Daha proje yapamadan ölür

degiiisik

bizde böyle masa başı pinekleyelim hayat kaçsın işte:/

Gizli Kullanıcı

2. resimdeki darth sidious galiba gözlere bak :D

Gizli Kullanıcı

Böyle yaşayan insanlar aslında daha genç gösterir. Ama bu nine yaşını gösteriyor. Bir problem var kesin.

Görüş Bildir