Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu: 'Sana Açtığımız Kapıdan Yürüyüp Demokrasiyi Geliştireceğine, Katlediyorsun'

etiket Kılıçdaroğlu: 'Sana Açtığımız Kapıdan Yürüyüp Demokrasiyi Geliştireceğine, Katlediyorsun'

Batuhan
20.06.2019 - 09:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın VIP krizine dair sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, 'Sana cumhurbaşkanı olma kapısını kim açtı? Biz açtık. Sana açtığımız kapıdan yürüyüp demokrasiyi geliştireceğine, katlediyorsun' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı.

"Sana cumhurbaşkanı olma kapısını kim açtı?"

"Sana cumhurbaşkanı olma kapısını kim açtı?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için kullandığı 'Benim milletimden, başta Ordu valimiz olmak üzere özür dilemedikçe böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez' ifadesini eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

'Sana bu yetkiyi kim verdi? Efendim yargı bilmem ne olursa. Nasıl mahkeme bilecek o işi, talimat verecek. Bir şekilde hapse atılacak. Akıl var mantık var sen bir ülkeyi yönetiyorsun, sana bu insanlar oy vermiş. Sana cumhurbaşkanı olma kapısını kim açtı? Biz açtık. Sana açtığımız kapıdan yürüyüp demokrasiyi geliştireceğine, katlediyorsun.'

"O otelin genel müdürü ve yöneticilerinin derhal istifa etmesi lazım"

"O otelin genel müdürü ve yöneticilerinin derhal istifa etmesi lazım"

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile gazeteci İsmail Küçükkaya'nın bir otelde bir araya geldiği görüntülerin medya kuruluşlarına servis edilmesiyle ilgili olarak da 'Aynı otele gidenlerin görüntülerinin yarın servis edilmeyeceğini kim garanti edebilir. O otelin genel müdürü ve yöneticilerinin derhal istifa etmesi lazım' ifadesini kullandı.

"Valinin yaptığı bir tuzak, kumpastır" 🎥

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ordu’daki havalimanında VIP tartışması ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, 'Valinin yaptığı bir tuzak, kumpastır. Karadeniz’de yapılan o güzel buluşmaya gölge düşürmek için.' ifadelerini kullandı.

"İptal sonrası sokak olayları beklediler"

"İptal sonrası sokak olayları beklediler"

İptal edilen seçimle ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, 'Kimin oyu burada iptal edildi? Vatandaşın. Şunu bekliyorlardı; CHP’liler sokağa çıkacak, polis biber gazı atacak, insanlar ölecek, sonra Erdoğan çıkacak ve ‘gördünüz mü CHP budur’ diyecekti.' açıklamasını yaptı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
498
111
54
36
26
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hülyaa

son cümlelerine harfiyen katılıyorum, sonra yine bir mağdur edebiyatı alıp başını gidecekti

Tuna Karahan

Kendisi Cumhurbaşkanlığı makamının ağırlığını taşıyamamaktadir. Kendisi cumhurbaşkanlığının yetkilerini kullanan bir parti liderinde fazlasi değildir.

Tolga Aydın

Boşuna dememişler "acıma yetime, döner koyar götüne" 2002 yılında Baykal seçim kanunu değişikliğini kabul etmeyecekti. Güçlüysen demokrasi olur, elindeki imk... Devamını Gör

TruthorWhatever

Karşımızdaki kilte farklılığa hoşgörülü, çalışkan ve ülkesinin menfaatini kendi menfaatinden önce tutan bir kitle olsa demokrasiye ben sonuna kadar açığım. M... Devamını Gör