Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK Başkanına Yanıt: '84 Milyonun Ahını Aldınız, Geriye Vahı Kaldı'

Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK Başkanına Yanıt: '84 Milyonun Ahını Aldınız, Geriye Vahı Kaldı'

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluEnflasyon hesabında ben bir yanlışa imza atarsam 84 milyonun hakkını yemiş olurum' diyen TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer'e yanıt verdi. CHP lideri, 'Bürokrasinin çürüdüğünü biliyorum da Allah aşkına markete gitmiyorlar mı bunlar? '84 milyonun zaten ahını aldınız, geriye vahı kaldı, daha ne kalsın!' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

TÜİK bir süredir enflasyon verilerini eksik açıkladığı gerekçesiyle eleştirilerin odağında. TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer'in görevden alınacağı iddiası da son günlerde gündemde. 

Dinçer, bugün Dünya gazetesine verdiği demeçte 'Enflasyon hesabında ben 84 milyona karşı sorumluyum, bir yanlışa imza atarsam 84 milyonun hakkını yemiş olurum. Biliyorsunuz, milyonlarca çalışan bizim açıkladığımız enflasyona göre zam alıyor. Şimdi o insanların adeta geliriyle oynamak, hakkını yemek… Bunu yapmam, böyle bir sorumluluk altına girmem söz konusu olabilir mi?' dedi.

Kılıçdaroğlu: Bunlar markete, pazara gitmiyor mu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konut Görevlileri Sendikası Ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, TÜİK Başkanı'nın enflasyona yönelik ifadeleri hakkında kendisine yöneltilen bir soru üzerine 'Bürokrasinin çürüdüğünü biliyorum, ciddi bir çürüme var. Saraydan alınan talimat üzerine enflasyon rakamları açıklanıyor. Bunlar markete, pazara gitmiyorlar mı? Yumurtanın, sütün, zeytinin, yağın fiyatını bilmiyorlar mı? Kaç liradan kaç liraya çıktığını bilmiyorlar mı... 84 milyonun zaten ahını aldınız, geriye vahı kaldı, daha ne kalsın!' dedi. 

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı konusunda yöneltilen bir soru üzerine ise, 'Millet İttifakı adayımızı belirleyecek, hiç kimse şundan endişe duymasın, 13. cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı olacak' ifadesini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
3
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın