Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan İktidara Çağrı: 'Genel Karantina İlan Edilsin, Faturalar Faizsiz Ertelensin'

Kılıçdaroğlu'ndan İktidara Çağrı: 'Genel Karantina İlan Edilsin, Faturalar Faizsiz Ertelensin'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs salgınına karşı yurttaşlara yönelik yapılan “evde kal Türkiye” kampanyalarının sonuç vermediğini belirterek, iktidara, sokağa çıkma yasağı, genel karantina uygulamasıyla “evde tut” sürecini başlatmasını istedi.

Ana muhalefet lideri doğalgaz, elektrik faturalarının faizsiz olalak ertelenmesi, işveren örgütlerinin de işçi çıkarmamaları için fedakarlık göstermeleri gerektiğini söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kılıçdaroğlu, 9 maddeden oluşan önerilerini Twitter hesabından paylaştı 👇

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, iktidar kanadından gelen “Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin” açıklamalarına dikkat çekerek, OHAL'e başvurulmaması gerektiğini, salgını kontrol altına almak için İl İdare Yasası ve Umumi Hıfzısıhha Yasası hükümlerinin uygulanmasının yeterli olacağını ifade etti.

"Geniş, yaygın ve etkin sokağa çıkma yasağı uygulanlanmalı"

"Geniş, yaygın ve etkin sokağa çıkma yasağı uygulanlanmalı"

Erdoğan'ın dün açkıladığı 7 maddelik önlemlerin tek başına yeterli olmayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, geniş, yaygın ve etkin sokağa çıkma yasağı uygulanması istedi.

Erdoğan'ın açıkladığı tedbirlerin detayları 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda

Erdoğan'ın “Fedakarlık yapmamız gereken döneme girdik” sözlerini de anımsatan Kılıçdaroğlu, döviz kuruna endeksli hazine garantili köprü, tünel, yol hastane ve havalimanı işletmecilerine yönelik ödemelelerin TL'ye çevrilerek 1 yıl süreyle ertelenmesini istedi.

"Faturalar faizsiz ertelensin"

"Faturalar faizsiz ertelensin"

Kılıçdaroğlu, doğalgaz, elektrik faturalarının faizsiz olalak ertelenmesi, işveren örgütlerinin de, çalışanların iş akdine son vermemesi için üzerine düşen fedakarlığı yapması gerektiğini, işçi çıkarma yasağına ilişkin yasal düzenlemelere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
142
48
8
6
5
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Yapılması gereken ahlâki ve vicdani şeyleri dile getirenlere ülkede "muhalefet" deniyor. Bunun dünyada örneği yoktur herhalde.

Pasif Kullanıcı

yapmayacakları ortada da sen ben bunları önerdim bunlar kabul etmedi modunda siyaset izliyorsan yanlış bence. türk halkına hurileri nasıl sikceğini anlatsan ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

chpnin her seferinde(deprem asker ölümleri yangınlar vs) iktidarın kucağına oturup birlikte aşabiliriz demesinden bunaldım ve fikrimi yazdım. beni görmezden ... Devamını Gör

Mr Logical

O değil de, es kaza chp iktidara gelseydi siyasal islamcılar en az 50 yıl bu günleri anlatır dururdu. "Cehape camileri kapattı, cuma namazlarını bile kıldırm... Devamını Gör