Erdoğan Yeni Tedbirleri Açıkladı ve Ekledi: 'Gönüllü Karantinaya Devam'

 > 
2.6bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Özel sektörde de kamuda olduğu gibi esnek çalışma düzenine geçileceğini belirten Erdoğan, şehirlerarası yolculukların valilik iznine bağlandığını bildirdi. Yurt dışına tüm uçuşlar askıya alındı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kovid-19 virüsüne karşı alınan yeni önlemlerini kamuoyuna duyurdu. Erdoğan, "Rehavete kapılmayacağız çünkü karşımızdaki tehdit çok ciddidir. Paniğe asla kapılmayacağız. çünkü sağlam bir mücadele yürütüyoruz. Bir yandan devlet olarak tedbirleri alacağız vatandaşlarımzı da bireysel tedbirleri alacak" dedi. 

Tüm tedbirlerin titizlikle uygulandığını söyleyen Erdoğan, "Türkiye bu salgına olabilecek en hazırlıklı şekilde yakalanmıştır. İlaç ve gıda konusunda hiçbir sıkıntımız yoktur. Üretim ve tedarik zincirleri aksaksız çalışıyor. Stokçuluk yapanlar, kara borsa yapanlar var. Sakın bunlara aldanmayın. Bütün güvenlik güçleriyle sırtlarındayız" ifadelerini kullandı.

"Testler kesinlikle ücretsiz"

Erdoğan, "Dünyanın nüfusa göre en çok yoğun bakım yatağına sahip ülkeyiz. Hızlı tanı kitlerini devreye sokarak, test sayısını süratle arttırdık. Testler kesinlikle ücretsizdir. Kabine toplantımızı her hafta tele konferansla bundan sonra gerçekleştireceğiz. Tüm çalışmalarımızı şeffaf şekilde yürütüyoruz. Bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda tedbirler alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Madde madde alınan tedbirler

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra alınan tedbirleri açıkladı. O tedbirler şöyle:

1-Şehirlerarası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır

2- Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışmaya geçilecektir.

3-Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır.

4-Piknik alanları hafta sonu kapalı olacak hafta içi de buralarda toplu olarak bulunulmayacaktır.

5-Askerlerimiz 14 gün kuralına uygun olarak celp uygulamasına tayin olacaktır.

6-Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir

7-  Tüm illerimizde valilerin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak gerektiğinde ilave tedbirler kararlaştrırılacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan tedbirleri sıraladıktan sonra "Şimdi asıl önemli yere geliyorum. Bu tedbirlerin 30 büyük şehrimizin tamamında titizlikle uygulanması kararı uygulamaya geçmiştir." dedi.

Erdoğan'ın sokağa çıkma yasağı ilan edip etmeyeceği merak ediliyordu. Erdoğan "Gönüllü karantinaya devam" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir