Keşke Bizim de Olsa! Vejetaryenler İçin Üretilen Yeni Peynir Kebap 'Cheebab'

1PAYLAŞIM

Et yiyen insanlar için şöyle sıcak ve yağlı bir kebap dünyanın en güzel lezzetlerinden bir tanesidir. Vejetaryenler ise özellikle bulunduğumuz ülkede çok fazla tercihleri olmadığı için belirli lezzetler yemek zorunda kalıyorlar. Ama artık vejetaryenler de et yiyen insanlar gibi kebapçılara gidip kendilerine 'Cheebab' siparişi verebilecekler. Detaylar için LadBible kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/food-the-ch...

Bu yaratıcı yemek Zürih'te bulunan Natürli isimli bir mandırada yapılmaya başlandı.

Bu yeni kebabı anlatırken "yeni, lezzetli, vejetaryen kebap" diyorlar.

Bu yeniliğin sahibi olan Rüegg, peynirli kebabın geçen seneden beri satışta olduğunu fakat insanların hemen fark edemediğini söylüyor.

Ve peynir kebabı hakkında şunları ekliyor: "Kebap dükkanlarının vejetaryenler için de bir şeyler satması gerektiğini düşünüyordum. Aynı zamanda yeni denemeler de yapıyoruz. Tarifi hazırlamak ve üretmek neredeyse 1 yılımızı aldı."

Rüegg, peynirli kebabın, etlisinin yerini tutması için üretilmediğinin de altını çiziyor.

Kendi üretiminin sadece bir 'alternatif' olduğunu belirtiyor. Ve şöyle açıklıyor: "Bu vejetaryenler için bir alternatif olabilir. Aynı zamanda peynirleri ürettiğimiz kısım da vejetaryen olmayan hiçbir ürün bulunmuyor."

Bu yeniliklerin dışında sizlere bir de son bir bilgi daha verelim.

Ecology of Food and Nutrition isimli bir dergide yayınlanan bir çalışmaya göre, vejetaryen beslenme biçimine sahip insanların kendilerine duydukları saygı daha düşük ve hayatı daha değersiz görüyorlar. 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir