Kendisinin Bile Neden İzlendiğini Bilmediği Z Kuşağı'nın Şair Ruhlu Yeni Fenomeni: Mika Can Raun

278PAYLAŞIM

Paylaşmak istediği o kadar çok fikri var ki, tüm eleştirilere rağmen umut vadetmekten vazgeçmeyen biri 👏

Olur olmadık yerlerde olur olmadık konulara bir anda haykırarak ağlamasıyla denk geliyoruz ona Twitter'da ve TikTok'ta sık sık 😂 Karşınızda Mika Can Raun!

Geçtiğimiz günlerde Armağan Çağlayan'a konuk olan Mika hayatıyla ilgili merak edilenleri cevaplarken Z Kuşağı'nın gerçek bir temsilcisi olarak Çağlayan'ın kafasını allak bullak etmeyi de başarıyor 😅

Video trendlerden uzun süre inmiyor da...

Seveni kadar sevmeyeni de olan Mika Can Raun, aslen Şanlıurfalı ancak Büyükada'da yaşıyor.

Annesi çok küçük yaşta Şanlıurfa’dan Büyükada’ya geliyor ve babasıyla evleniyor. Kökenlerinin Rumlara dayandığını söylüyor, nereli olduğu sorusunu ise ‘Büyükadalıyım’ şeklinde cevaplıyor.

Küçük yaşlardan beri şiir yazan ve şiirleri konusunda iddialı olduğunu söyleyen Mika, Marmara Üniversitesi'nde senaryo yazarlığı okuyor.

İsmi de sık sık merak edilen başka bir konu. Kendime verdiğim gerçek ismim diyerek isminin hikayesinin hikayesi ise şöyle: Anne ve babası tarafından konulan bu isim İtalyanca bir kitapta geçen bir çeşmeye ait. Mika ismindeki bu çeşmenin insanları, acı ve mutsuzluğu iyileştirme özelliği varmış.

Giyimiyle, tarzıyla ve konuşmalarıyla sık sık eleştirilen Mika 9 Temmuz 2001 doğumlu. Bir süre Büyükada'dan uzaklaşıp tek başına Beşiktaş'ta yaşayan Mika 15 yaşından beri çalışarak kendi parasını kazanmış, ailesinden herhangi bir maddi yardım almamış.

Dışarıdan her ne kadar 'Böyle nasıl yaşıyorsun?' 'Kapıdan dışarı adımını atamıyorsundur bu tiple?' gibi sorulara maruz kalsa da Ada halkının onu böyle sevdiğini ve kabullendiğini söylüyor. Zaten hayatı da çoğunlukla orada geçiyor.

İlk olarak bir outlet giyim mağazasında çalışmaya başlamış ve gelen turistler sayesinde ciddi paralar kazanıp birikim yapmaya başlamış.

Bununla birlikte küçük yaşlardan beri şiir yazan Mika, içerik editörlüğü yaparak da para kazanmış.

Şimdilerde ise YouTube ve TikTok'ta paylaşım yaparak hayatına devam ediyor.

Tam bir Sezen Aksu, Ahmet Kaya ve Lana Del Rey hayranı olduğunu da sürekli dile getiriyor. Çocukken en çok aşk konusunda şiir yazmak istemiş ancak aşkın ne olduğunu bilmediği için inandırıcı olamadığına kendisini ikna etmiş. Hep aşkı aramış bu yüzden.

Her videosunda sık sık ağlamasını da soruyor Armağan Çağlayan, Mika da şu cevabı veriyor: 'Ağlıyorum çünkü ağlamam komik...'

Zihninde paylaşmak istediği o kadar çok bilgi ve düşünce var ki yer yer Armağan Çağlayan'ın kafasını karıştırmaktan da geri kalmıyor. Yine bir konuşma arasında 'Twerk atmak' kelimesini kullanınca Çağlayan 'Ne atmak?' diye kalıyor. İnternet kuşağının aşina olduğu kelimeler aslında 😂

Ne olduğunu anlatamayınca gösteriyor ve programda bir anda twerk yapmaya başlıyor.

Tam bir internet kuşağı çocuğu olan Mika ' İnternetim ve bilgisayarım olduğu sürece para kazanabilirim’ diye de ekliyor. Geleceğe yönelik planları olmadığını her zaman günün sonunda ölecekmiş gibi anı yaşadığını da belirtiyor.

Videoları da o ölecekmiş gibi yaşadığı günlerin bir özeti niteliğindeymiş.

54 yaşındaki Armağan Çağlayan ve 19 yaşındaki fenomen Mika Can Raun adeta kuşaklar arası farkın ne denli büyük olduğunu gözler önüne de seriyor, gelen yorumlar ise şu şekilde 👇

👇

👇

👇

👇

Videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz 👇

Çok hevesli, hayat dolu ve gelecek vadeden biri olduğunu düşünüyorum. Yolu açık olsun 😇

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yeni Nesil Gümbür Gümbür: Z Kuşağının Şu Anki Yetişkinler İçin Yaptıkları Eleştirileri Öğrenmeye Hazır mısınız? - onedio.com
Yeni Nesil Gümbür Gümbür: Z Kuşağının Şu Anki Yetişkinler İçin Yaptıkları Eleştirileri Öğrenmeye Hazır mısınız? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merhabacanim

İsmi Mikail can kurnaz eski Facebook hesabı duruyor girip bakın. Neden ismim mika mika deyip yalan söylediğini anlamış değilim. Çok rahatsızsan mahkemeye git değiştirmek için dava aç. Bunu yazan da pek araştırmamış Armağan Bey'e ne dediyse yazmış.

panda-slothful

yine straight'ten transgender'e geçmiş filtre, hay amk...

gollum

Ulan bide Gollum'un tipini beğenmezler. Siz bana kurban olun eşolueşekler :) Bu ne oğlum? Orklar elf gibi kalıyor bunun yanında :) Ses zaten goblin sesi gibi. Tövbe tövbe :) Z kuşağı olsam şu habere dava açarım :) Bu mu yani Z kuşağı temsilcisi.

sinan-dkz

Arap senmisin lan yoksa

sevojira

kimse size zorla bir şey izlettirmiyor. beğenmiyorsanız izlemezsiniz, bu içeriği okumazsınız, videolarını izlemezsiniz. size giren çıkan ne? bariz şekilde bu çocuğun sadece kendi olarak para kazanmasını şöhrete kavuşmasını kıskanıyorsunuz yediremiyorsunuz. yolunuza bakın.

ozgekaraoglan

kesinlikle.

rcpbyrm

şu an eşcinsellik para için çok fazla artmış gibi değil mi ? yoksa bana mı öyle geliyor ?

Görüş Bildir