Görüş Bildir
Haberler
Kendisine Metal Müziği Sevdiren Amcasının İskeletinden Gitar Yapan Adam

Kendisine Metal Müziği Sevdiren Amcasının İskeletinden Gitar Yapan Adam

ABD'nin Florida eyaletinde Prince Midnight lakaplı müzisyen Yaago Anax, gitarıyla dikkatleri üzerine çekti. Zira Anax, yıllar önce hayatını kaybeden amcasının iskeletinden gitar yaptı. Anax, amcası Filip'in kendisine heavy metali sevdirdiğini ve iskeletten gitarın 'onu onurlandırmanın en iyi yolu' olduğunu söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Anax, amcasının heavy metale duyduğu sevgiye dair pek çok güzel anıya sahip olduğunu, kendisini kanatlarının altına aldığını ve Skelecaster adını verdiği gitarla amcasına tekrar yakın hissettiğini belirtti.

'Filip amcamın hem gerçek hem de mecazi anlamda bir parçasının hala orada olduğuna inanıyorum' diyen Anax, onun süper bir metalci olduğunu ekledi.

Cesedi uzun yıllar kadavra olarak kullanıldı

Cesedi uzun yıllar kadavra olarak kullanıldı

Independent Türkçe'nin haberine göre, Filip 1996'da Yunanistan'daki bir trafik kazası sonucunda 28 yaşında hayatını kaybetti. Amcasının isteği üzerine kalıntıları bir tıp fakültesindeki derslerde yıllardır kullanılsa da okulun bunu yakın zamanda durdurduğu ortaya çıktı.

Bunun ardından Filip'in birinci derece yakınları hayatını kaybettiği için kalıntıların sorumluluğu Anax'in annesine kaldı. 

Ancak müzisyen, kalıntılar için mezar yeri alma veya onların saklanması için yer kiralama seçenekleriyle karşı karşıya kalan annesinin para ödemek istemediğini ve bu yüzden kendisinin ilgilendiğini açıkladı.

Cenazenin Yunanistan'dan ABD'ye gönderilmesi için ABD Dışişleri Bakanlığı gibi bazı yetkili mercilerle görüşen Anax, en nihayetinde isteğine ulaştı. Fakat bundan sonrasına dair kafasında soru işaretleri bulunduğunu şu sözlerle açıkladı:

Kemik kutusunu Yunanistan'dan aldım. İlkin ne yapacağımı bilmiyordum. Gömmeli miydim? Yakmalı mıydım? Tavan arasına mı koymalıydım? Hepsi beni heavy metale alıştıran kişiyi anmak için kötü bir yol gibiydi.

"Bu fikri severdi"

"Bu fikri severdi"

Bunun ardından gitar yapımıyla uğraşan arkadaşından ilham aldığını söyleyen Anax, 'Filip amcayı onurlandırmanın en iyi yolu olduğunu düşündüm. Bu fikri severdi' dedi.

Anax  annesinin 'Bu saygısızlık. Uzanması ve ebedi istirahatte olması gerekiyor' diyerek ilkin fikri beğenmediğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

Annem uzaklaşırken dedim ki 'Sence Filip amca gitar mı yoksa bir kutu kemik mi olmayı tercih eder?' Kollarını yukarı kaldırdı ve 'Muhtemelen gitar' dedi.

Müzisyen, daha önce iskeletten gitar yapan bir kişi bulamadığını ve bu yüzden denemeler yaptığını belirtti. 'Aslında omurları ve kemikleri deliyordum ama biri çatlayıp kırıldı. Dolayısıyla bunu nasıl yapacağımı tekrar değerlendirmem gerektiğini düşündüm' diyen Anax, gitarı tamamlasa da bazı tuhaflıkları bulunduğunun altını çizdi. Anax daha sonra şöyle konuştu:

Fakat bazen aletlerimizdeki sınırlamalar onları harika yapan şeylerdir… Belli bir sesi var ve bence kulağa harika geliyor. İskeletten yapılma gitar çalmanın epey metal olduğunu söylemeliyim.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
29
25
17
13
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dead nettle.

Amcanın kemikleri sızlıyor atasözüne yakışan bir durum olmuş. Çalma sen amk bırak bu işi.

Uygar Aytun

Açıkçası gitar fikri iyi olmuş. Filipi anmanın gerçekten iyi bir yolu gibi. Ama gitarın tonu berbat. Odaya assın bence filip amcayı öyle ansın, alsın başka b... Devamını Gör

Develop ER

Neyseki baterist değilmiş amca yoksa derisinden davul yaparlardı..