Kendini Müdür Atayan Belediye Başkanı Şirketten İstifa Etti: Peki Ya Diğerleri?

 > 
318PAYLAŞIM

Kendisini belediye şirketine müdür olarak atayan İzmir Karaburun'un CHP'li Belediye Başkanı Girgin Erdoğan, gelen tepkilerin ardından müdürlük görevinden istifa etti.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi "CHP şaşırtmak istiyor" başlıklı yazısında CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın belediye şirketinden istifa ettiğini aktardı. 

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

"CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ı arayarak “Gereğini yap, şirketin müdürlüğünden istifa et” dedi. Seyit Torun dünkü görüşmemizde “Maalesef böyle bir olay yaşanmamalıydı ama yaşandı. Kendisine istifa etmesini söyledik, belediye başkanımız şirketteki görevinden istifa etti” dedi. Torun, belediye başkanının bu süre zarfında tahakkuk eden ikinci maaşı almayacağını, bir hayır kurumuna bağışlayacağını ifade etti."

Selvi ayrıca yazısında "Karaburun Belediye Başkanı’nın belediyeye bağlı şirkete kendini müdür olarak atayıp maaş bağlatması ne kadar yanlışsa, CHP Genel Merkezi’nin derhal harekete geçip başkanın istifasını istemesi de o kadar doğru" ifadelerini kullandı.

Bugün bir çağrı da gazeteci İsmail Saymaz'dan geldi 👇

Saymaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Kendisini belediye ait şirketin yönetimine atayan CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, bu görevinden istifa etti. Aynı refleksi AKP’den de bekliyoruz. Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da kendisini TRABEL adlı şirketin başına atamış ve maaş alıyor."

Ne olmuştu?

Yiyin Efendiler Yiyin... Kendini Müdür Olarak Atayan CHP'li Belediye Başkanından Tepkiler Sonrası Geri Adım - onedio.com
Yiyin Efendiler Yiyin... Kendini Müdür Olarak Atayan CHP'li Belediye Başkanından Tepkiler Sonrası Geri Adım - onedio.com

İzmir Karaburun'un CHP'li Belediye Başkanı Girgin Erdoğan, kendisini belediye şirketine müdür olarak atamış, sosyal medyada yükselen tepkilerin ardından ise maaşını eğitime bağışladığını açıklamıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir