Kazıkçı Mekanlara İnat Aşırı Ucuz Fiyatlarıyla İnsanın Ağzını Açık Bırakan Marmarisli Hacı'nın Yeri Lokantası

6.8bPAYLAŞIM

Dışarıda yemek yemek bazen mecburiyet bazen de keyif meselesi. Özellikle tatillerde yemeğe para vermek, insanın canını fazla acıtan bir durum. Fakat tüm bu sistemin içerisinde Don Kişot misali değirmenlere karşı tek başına duran bir savaşçı var. Gelin Hacı'nın Yeri Yiğit Lokantası'na daha yakından bakıp hep birlikte hayret edelim.

Kaynak

Şimdi sizi memleketin en ucuz ve en lezzetli yemeklerini sunan lokantalarından birine götüreceğiz. Hayır tabii ki TBMM'nin restoranı değil; buraya herkes gidebiliyor.

foto

Marmaris'te bulunan Yiğit Lokantası'nın fiyatları gerçekten insana "Kamera nerde? Nereye el sallıyoruz?" dedirtebilir ama durum öyle değil; fiyatların hepsi gerçek!

Fiyat listesi de 10 yıl öncesinin falan değil, gayet güncel menü fiyatları.

Burası aynı zamanda "Hacı'nın Yeri" olarak da biliniyor ama sahibi çok ortalarda görünen birisi değil. Sahibi Hacı Bey'in burayı açma sebebi ise gayet açık ve net: Hayır olsun diye...

İnsanın en temel ihtiyaçlarından biri olan yemek yeme eylemini herkesin hakkı olarak bilip, uygun fiyatlarla karın doyurmayı düstur edinmiş bir işletme burası. İskender Kebap’ın porsiyon fiyatı: 4 TL. 1,5 porsiyon 6 TL. 3 kap yemek ise 5 TL.

foto

"Ucuzsa kesin kötüdür, sağlıksızdır" diye düşünmeniz gayet normal çünkü babanın oğluna yaptığı bir iyilik bile böyle değil neredeyse. Fakat o şüpheyi de aklınızdan çıkarın; yemekler gayet güzel.

foto

Marmaris gibi bir tatil beldesinde küçük suyun bile sezonda neredeyse 5 TL'ye satıldığı mekanlar varken bu lokantanın yaz kış duruşu belli. Ancak tek sorun, kapısında beklemek zorunda kalacağınız uzun kuyruk.

Lokantada üç ayrı alan var: Ev yemekleri büfesi, iskender/pide büfesi ve çay büfesi. Hangisini isterseniz oraya sıraya giriyorsunuz.

Kışın özellikle öğrenciler ve yerel halk burayı dolduruyor. Yazın ise adresi bilen ve tatil parasını pahalı yemeklere harcamak istemeyen turistler tercih ediyor.

foto

Günde yaklaşık 3000 kişinin karnı doyuyor bu lokantada. Üç kişi gidip güzel bir yemek yemek isterseniz toplam 15-20 TL civarında bir parayı, belki daha da azını ödeyip çıkıyorsunuz.

Çalışanların gayet mutlu ve güler yüzlü servisi de buraya gidenlerin yaptığı en çok yorum. Yalnız haberiniz olsun, kredi kartı geçmiyor.

Belki de her şeyi bu kadar güzel yapan, lokanta sahibi Hacı Bey'in "Kimsenin verdiği parada gözü kalmasın!" diyerek insanlara hizmet etmesidir. Ne diyelim, siz çok yaşayın!

İnsanları göz göre göre kazıklayan bütün işletmelerin Hacı Amca'dan feyz alması dileğiyle... Ellerinize sağlık!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eroll

Bir ara iş gereği Marmaris'te bulunmuştum. Buraya çok sık gittim. Sanırım yeri değişmiş yada bana öyle geldi. Sanayiye yakın bir yerdeydi. Yemekleri lezzetli, pidesi harikaydı. Her gün 3000 kişi gelmiyordur, zannetmiyorum ama öğle yemeklerinde olağan üstü kalabalık oluyordu. Sürümden kazanıyor Hacı Amca belli. Helali hoş olsun.

abdullahgrl

Allah razı olsun... Güzel yürekli insan Memleketim güzel yürekli insanlarını görmek çok güzel...

ozleemctk

Allah razı olsun. Helal olsun ve bravo.

pidgeotto

Bakın bu insan da bu fiyatlarla kazanıyor ve dükkanı döndürüyor. Diğer yerlerin bizi nasıl düdüklediğini siz düşünün. 25 kuruşluk suya 3 TL bir ince belli bardak çaya 4 TL alınır mı vicdansızlar?

murat-demiralay1

Sen vereceksin ki Allah ta sana verecek ... güzel insan işi gücü rastgelsin

Görüş Bildir