Kayseri ve Kayserililikle İlgili Gadası Alınası 13 Eğlenceli Tespit

9.6bPAYLAŞIM

Kayseri ülkenin en önemli illerinden. Ancak şöyle bir şey de var ki; muhtemelen Kayserililer kendilerine has özellikleriyle Kayseri'den daha meşhur. Biz de bu durumu mizaha çevirenleri derledik.

1. Çünkü bu bir ayrıcalık...

2. Ticaret kafası budur.

3. Doğrudur valla.

4. 🛒

5. Kaçtan?

6. Kayserian problems...

7. 🎂

8. 🤔

9. Güzel ikili!

10. 🤔

11. Gardaşım!

12. Biraz zor olmuş.

13. 😆

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efeefekan

bazen arkadaş dükkanı bana bırakıp giderdi. kırtasiye oyuncak vb bir sürü malzeme var, çoğuna etiket de basmazdı üzerlerine, bende birbirine benzer ürünler arasında kıyas yapar ona göre fiyat söylerdim. Ne sattıysam not alır gelince tek tek sayardım , bak bunu şu fiyata sattım diye. Deli olurdu lan nasıl olur hepsini iki üç katı fiyatına vermişsin , ben bunların normal fiyatının yarısını söyleyip satamıyorum, nasıl yapıyon falan diye. Bende anlamıyordum nasıl yaptığımı ama oluyordu işte. Sadece bir kere başarısız oldum, üniversiteli kızın biri tam hatırlamıyorum küçük bir şey aldı, yine baktım kıyas yaptım dedim ula bu 1 lira ise bu kesin 2 liradır, 2 lira dedim,

efeefekan

yuhhh bu olsa olsa 50 kuruştur dedi, yok canım imkanı yok bak bu bile 1 lira dedim, olmaz dedi, dedim ula çattık, kimlere ne malzemeler sattım 50 100 150 liralık, 1 liralık şeyi satamıyorum. Sonra işte arkadaş geldi , sorduk 1 lira dedi... Bir saattir uğraştırıyor beni bu, 50 kuruş veririm dedi verdi gitti. Sonradan öğrendim kayseriliymiş...

alper-dirim

Ahahaha çok iyimiş

ufuk-nalan-yurtlu

canım memleketimin içi temzi insanları, dışardan bakınca hesapçı pinti falan gibi onlarca laf takılabilir bize ama ticarett zekada bu şehrin tarihinde var ilk kaynaklar hitit(eti) tabletlerine kadar dayanıyor alışverişte. gayserili olmak bir ayrıcalıktır sebebiyse burda okuduklarınızdan farklı olarak kendine has bir dili üslubu olmasıdır lazca, çerkezce gibi sadece gayserililerin anlayabildiği sözler cümleler insanı özel kılıyor gadasını aldıhlarım :))))

veli-durak

Bir Niğdeli atasözü der ki; bir adamın ağzı soğan kokuyorsa Niğdeli,sarımsak kokuyorsa Gayserilidir :))

dandanakan

Bir ara Kayseri'de almerin oralarda bir dükkanda çalıştım. Bir kere bir müşteri geldi bizde olmayacak, çok da alakalı olmayan bir şey sordu. Patron depoda var bir dakika dedi. Yan dükkandan satın alıp getirip bu adama sattı.

Görüş Bildir