Kaygılarının Esiri Olup Çıkış Yolunu Bulamayanlara Yol Gösterecek, Kulaklara Küpe Etmelik 13 Tavsiye

75PAYLAŞIM

Kendinizi çaresiz hissettiğinizde, bu maddeleri okuyup yalnız olmadığınızı hatırlayın!

1. Negatif düşüncelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Negatif düşünceler negatif duyguları doğurur. Aklınızdan geçenleri bir yere yazıp sizde yarattığı duygunun gerçek olup olmadığını düşünün.

Sonra o kağıdı çöpe atın, o korku artık size ait değil!

2. Kahve ve şekerden bugünlük uzak durun. Her ikisi de stres seviyesini arttıran şeylerdir. O yüzden bugün yeşil çay içmeyi deneyin.

3. Bedeninizin kontrolünü kaybettiğinizi hissediyorsanız, on dakika boyunca yalnızca aldığınız nefese odaklanın ve geri kalan her şeyi unutun.

Siz derin nefesler aldıkça sıkıntılarınız da o nefesle birlikte boşluğa karışacak.

4. Unutmayın, hiç kimse mükemmel değil. Kendinizle ilgili koyduğunuz katı ve ulaşılmaz hedefleri gerçekçi ve normal hedeflerle değiştirin.

5. Belirsizlikten ve riskten uzak durma üzerine kurulu bir hayat yerine kendinizi akışa bırakıp maceracı biri olmaya çalışın. Yeni deneyimler iyidir, sık sık olmasa da arada bir kontrolü elinizden bırakın.

6. Duyduğunuz kaygının gayet normal bir şey olduğunu kabullenin, kaygınızın yeni kaygılara yol açmasına izin vermeyin. Kendinize şu cümleyi tekrarlayın: "Kaygı duymamda sorun yok, bu çok normal."

7. Size pozitif düşünceler aşılayan insanları çevrenizde tutun. Güzel düşünceler, güzel duyguları getirir; sizi dibe çekeceğine inandığınız herkesi uzak durun.

8. Bugün yediklerinize dikkat edin, ağır beslenmek kaygıyı tetikler; sebze ağırlıklı yiyecekler tüketip kaygınızı azaltabilirsiniz.

9. Kendinize kaygı duyduğunuz şeyle ilgili "En fazla ne olabilir?" sorusunu sorun. Peki, bu olasılık yaşansa siz ne yaparsınız?

10. Dağınık olan bir yeri toparlamak, stresinizi kontrol etmede size yardımcı olur. Buzdolabını boşaltıp temizlemeye ne dersiniz?

11. Her sorunu çözemediğiniz için kendinizi suçlamayı bırakın. Bu sizin elinizde olan bir şey değil. Tabii, doğaüstü güçlere sahip biri değilseniz!

12. Kendinize bir yapılacaklar listesi hazırlayın, her gün o listedeki maddelerden birinin üstüne çizik atın. Kaygılarınıza değil, yapmak istediğiniz şeylere odaklanın.

13. Sizi yüksek sesle güldürecek bir şeyler izleyin. Hayatta bir kedi videosunun düzeltemeyeceği bir şey yok, aklınızda bulunsun!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir👇

17. Yüzyılda Kocadan Yana Dertli Olan Kadınlara Kökten Çözüm Getiren Profesyonel Zehir Satıcısı Giulia Tofana - onedio.com
17. Yüzyılda Kocadan Yana Dertli Olan Kadınlara Kökten Çözüm Getiren Profesyonel Zehir Satıcısı Giulia Tofana - onedio.com
Çocukluk Yıllarımızın Yegane Kahramanları Olan Çizgi Film Karakterleri Sizce Şu An Ne Haldedir? - onedio.com
Çocukluk Yıllarımızın Yegane Kahramanları Olan Çizgi Film Karakterleri Sizce Şu An Ne Haldedir? - onedio.com
Gece Sıcak Yatağınızda Yatarken Bir Anda Beyninize Üşüşerek Sizi Uykusuzluğa Sevk Edecek 13 Düşünce - onedio.com
Gece Sıcak Yatağınızda Yatarken Bir Anda Beyninize Üşüşerek Sizi Uykusuzluğa Sevk Edecek 13 Düşünce - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bookworm

Her adım yeteri kadar açıklayıcıydı. Özellikle toplum olarak kahve, şeker ve hamur işini çok fazla tüketiyoruz, bunlar gerçekten kaygıyı, stresi tetikleyici şeyler. Azalttığınızda değişimi bir hafta içinde görürsünüz, su tüketin, bol bol!

Görüş Bildir