Görüş Bildir
Haberler
Kaş'ın Doğa Harikası Plajı Kaputaş'a Kepçe Girdi: 'Beton Dökülüyor' İsyanına Belediye Ne Cevap Verdi?

Kaş'ın Doğa Harikası Plajı Kaputaş'a Kepçe Girdi: 'Beton Dökülüyor' İsyanına Belediye Ne Cevap Verdi?

Batuhan
06.02.2018 - 11:30

Antalya Kaş’ın dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’na kepçe girdi. Sosyal medyada yayılan 'Plaja beton dökülüyor' iddiaları sonrasında vatandaşlardan büyük tepki geldi. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, 'Bir iş makinesi girdi, tankı yerleştirdi ve hiç beton dökmüyoruz.' dedi.

Habertürk gazetesinden Soner Özcan'ın heberinde, plajı “C Tipi Mesire Yeri” olarak kullanan Kaş Belediyesi'nin, önceki yıllarda yapılan ahşap tuvaletler için geçen hafta iş makinesi ile foseptik tankı yerleştirdiği belirtildi.

"Doğal SİT alanına iş makinesinin girmesi yasak ve suç."

"Doğal SİT alanına iş makinesinin girmesi yasak ve suç."

Alan daha sonra kumla kapatılırken, birinci derece doğal SİT alanı olan plajda iş makinesini gören vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi. Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Munise Ozan da, 'Bölge birinci derece doğal SİT alanı. İş makinesinin girmesi yasak ve suç. Belediye orayı 3 yıldır beach kulüp gibi işletiyor. Dava açtık. Tahribat olduğu yönünde bilirkişi raporu verildi ama buna rağmen davayı kaybettik. Geçen yıl tekrar çalışma yaptılar. Suç duyurusunda bulunduk ama sonuç çıkmadı' dedi.

Sosyal medyada "Beton dökülüyor" iddialarına ilişkin bir video paylaşıldı. 📹

"Kepçe girdi, çıktı."

"Kepçe girdi, çıktı."

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ise, plajın doğal dokusunu bozacak hiçbir çalışmanın yapılmadığını söyledi.

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından verilen onayın dışına çıkacak hiçbir işlem yapmadıklarını belirten Kocaer, 'Daha önce oraya ahşap tuvalet yapmıştık. Şimdi tuvaletler için foseptik tankı yerleştirdik. Bir iş makinesi girdi, tankı yerleştirdi ve çıktı. Başka hiçbir işlem yapılmadı. Yaptığımız çalışmalarda yeşile ve doğaya dikkat ediyoruz. Plajdaki her şey ahşap. Hiç beton dökmüyoruz, çivi bile çakmıyoruz. Hatta dere yatağına begonvil dikip daha yeşil hale getiriyoruz.' diye konuştu.

Kaş Belediyesi de sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. 👇

Sosyal medyadan da tepkiler geldi: "Kaputaş'a dokunma."

Sosyal medyadan da tepkiler geldi: "Kaputaş'a dokunma."
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
125
58
19
10
4
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pickle Rick

Her taşın, her pisliğin altından Akp zihniyeti çıkıyor!

Selim Keles

KAŞ yapayım derken a...koymak ..

Şaşkaloz

Sen yat kalk o belediye oraya AVM yapmayı akıl edemedi diye dua et....Çok yakında oraya '' HELAL GIDA '' Standı da açarlarsa hiç şaşırma. AKP belediyesine oy... Devamını Gör