Görüş Bildir
Haberler
Kapatılan Atatürk Havalimanı İçin TAV'a 389 Milyon Euro Tazminat Ödenecek

etiket Kapatılan Atatürk Havalimanı İçin TAV'a 389 Milyon Euro Tazminat Ödenecek

Atatürk Havalimanı, Fransız TAV şirketi ile yapılan sözleşme süresinden 1,5 yıl önce kapandığı için şirkete 389 milyon euro ödenecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Atatürk Havalimanı'nında işletmeci konumunda olan TAV, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile yürüttüğü müzakerelerin ardından belirlenen tazminat bilgisini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdi. TAV,  havalimanının kira sözleşmesinin bitim tarihi olan 3 Ocak 2021 tarihinden önce kapatıldığı için uğradığı zararın karşılığı olarak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nden 389 milyon euro alacağını bildirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na iletilen açıklama şöyle:

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na iletilen açıklama şöyle:

'8 Nisan 2019'da Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığımız açıklamada; İstanbul Havalimanı'nın 6 Nisan 2019 tarihinde açılışına bağlı olarak, Atatürk Havalimanı'nın, 3 Ocak 2021'e kadar geçerliliği süren kira sözleşme süresinin bitiminden önce ticari uçuşlara kapanması sebebiyle Şirketimizin uğrayacağı kâr kayıplarının hesaplanmasına ilişkin Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Şirketimiz ve bağımsız danışmanlar tarafından yapılan çalışmaların devam etmekte olduğunu ve Şirketimizin uğrayacağı kâr kayıplarının tazminine ilişkin resmi bilgilendirmeyi almayı beklediğimizi duyurmuştuk.

Taraflar arasında yapılan toplantılar sonrasında, hesaplanan tazminat miktarı ile ilgili yazı DHMİ tarafından Şirketimize iletilmiştir. İlgili resmi bilgilendirme yazısında, Şirketimize DHMİ tarafından tazmin edilecek tutarın 389 milyon euro olduğu ifade edilmiştir.'

İçeriğin Devamı Aşağıda

TAV'a ödenecek yüklü tazminata sosyal medyadan yoğun eleştiri geldi...

TAV'a ödenecek yüklü tazminata sosyal medyadan yoğun eleştiri geldi...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
435
120
32
20
13
9
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gaddar Kerim

Hala karşımısınız 3. Havalimanına teröristler, alın işte bakın nasılda şaha kaldırdı ülkemizi, nasılda katkı yapıyor uçuşa geçmiş olan ekonomimize, sizi gidi... Devamını Gör

Zeki Kaya

bu devletin malı deniz....yiyin domuzlar yiyin....

notchosen one

Ehonomiz çok iyi olmalı ki bol keseden dağıtıyoruz. Hüloooğ.