Kanal D Spikeri de Koruma Kararı Aldırmıştı: Demirören Medya, Nihat Doğan'a 100 Bin Liralık Tazminat Davası Açtı

 > 
60PAYLAŞIM

İlginç söylemleriyle her zaman gündemde öne çıkmayı başaran Nihat Doğan geçtiğimiz günlerde iki çocuğu alıkoymak iddiasıyla gözaltına alınmış ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Serbest kalmasının ardından Nihat Doğan, haberi yapan Kanal D haber spikeri Buket Aydın ve Demirören Grubu hakkında sert açıklamalarda bulunmuştu. Nihat Doğan'nın bu açıklamaları sonrasında Demirören TV Haber ve Görsel Yayıncılık'ın 100 bin liralık tazminat davası açtığı öğrenildi.

Kanal D Haber'in özel haberine göre, Nihat Doğan, 11 ve 16 yaşında iki kız çocuğunu alıkoymaktan dolayı gözaltına alınmış daha sonra ise serbest bırakılmıştı.

'İki Çocuğu Alıkoyma' İddiasıyla Gözaltına Alınmış: Nihat Doğan İfadesinin Ardından Serbest - onedio.com
'İki Çocuğu Alıkoyma' İddiasıyla Gözaltına Alınmış: Nihat Doğan İfadesinin Ardından Serbest - onedio.com

Bu haber üzerine Doğan, Kanal D Ana Haber spikeri Buket Aydın'ı hedef almıştı. Buket Aydın ise Doğan hakkında koruma kararı çıkartmıştı.

Twitter'da Hedef Almıştı: Kanal D Spikeri Buket Aydın, Nihat Doğan Hakkında Koruma Kararı Aldırdı - onedio.com
Twitter'da Hedef Almıştı: Kanal D Spikeri Buket Aydın, Nihat Doğan Hakkında Koruma Kararı Aldırdı - onedio.com

Buket Aydın'ın koruma kararının ardından Demirören yayıncılık da Doğan hakkında mahkeme yoluna gitti.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar'ın haberine göre, Demirören TV Haber ve Görsel Yayıncılık şirketi, Nihat Doğan’a 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan davanın dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

"Davalı, Kanal D Ana Haber’de yayınlanan Nihat Doğan’ın 11 ve 17 yaşında iki kız çocuğunu alıkoyma iddiasıyla gözaltına alınması haberiyle ilgili Twitter’dan şirketimize yönelik ağır saldırı içeren açıklamalar yapmıştır. Bu paylaşımlar nedeniyle müvekkil şirketin şeref ve haysiyeti büyük ölçüde zedelenmiştir."

'Her bir tweet için 5 bin lira'

Demirören TV Haber ve Görsel Yayıncılık şirketinin avukatı Tarık Gökhan Tosun ise yaptığı açıklamada, "Doğan’ın Twitter hesabındaki her bir paylaşım için 5 bin lira olmak üzere toplam 100 bin lira manevi tazminatın davalıdan faiziyle birlikte tahsilini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir