Görüş Bildir
Haberler
Kahveler Ne Zaman Açılıyor? İşte Kahvehanelerin Açılış Tarihi...

Kahveler Ne Zaman Açılıyor? İşte Kahvehanelerin Açılış Tarihi...

Müge Kakşi
17.02.2021 - 21:33

Koranavirüs döneminden en çok etkilenen işletmeler arasında kahvehaneler var. Ülkemizde Covid-19 tedbirleri kapsamında kalabalık alanları önlemek ve bulaşı azaltmak amacıyla uzun bir süredir kahveler (kahvehaneler) kapalı. Son zamanlarda hastalığın azalması ile beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yasaklarda zamanla esnetmeler yapılabileceğini söylemişti. Bunun üzerine gözler kahvehanelerin açılacağı tarihe çevrildi. Peki kahveler (kahvehaneler) ne zaman açılacak? Kahvehaneler açılacak mı? Detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kıraathaneler (Kahvehaneler) Ne Zaman Açılacak?

Kıraathaneler (Kahvehaneler) Ne Zaman Açılacak?

Kahvehanelerin açılış tarihi son gelişmeler ile takip ediliyor. 2020 yılının son haftalarında koronavirüs vaka sayısının 30 binleri bulmasının ardından İçişleri Bakanlığı'nın Koronavirüs Ek Tedbirleri Genelgesi ile kahvehaneler kepenk indirdi. Ardından düşmeye başlay6an vaka sayıları ile kafelere uygulanan kısıtlamalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan kademeli gevşeme takviminin planlandığını belirtti. Ancak kahvehanelerin açılacağı tarihle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Sağlık Bakanlığı'nın görüşleri ile kesin kararın verilmesi bekleniyor.

Kahvelerin (Kahvehane) Açılma Tarihi Hakkında Erdoğan'dan Açıklama

Kahvelerin (Kahvehane) Açılma Tarihi Hakkında Erdoğan'dan Açıklama

Bugün Kabine Toplantısı sonrasında Erdoğan alınan yeni kararlar ve esnetmelere ilişkin açıklamalar yaptı.

Kafe ve restoranlara ve kahvehanelere de değinen Erdoğan şunları söyledi;

Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz.

İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın