Görüş Bildir
Haberler
Kahve ve Etil Alkolde Gümrük Vergileri Yeniden Belirlendi

Kahve ve Etil Alkolde Gümrük Vergileri Yeniden Belirlendi

İthalat rejiminde aralarında kahve ve tarım ürünlerinden elde edilen etil alkol olmak üzere bazı gümrük vergileri yeniden belirlendi

İçeriğin Devamı Aşağıda

Resmi Gazete'de yayımlanan ithalat rejimi kararından değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararına göre, kahve ithalatında gümrük vergileri yeniden belirlendi.

Kahve ithalatının gümrük vergisi AB için yüzde 19,5'ten yüzde 15'e, indirilirken, Gürcistan, Bosna Hersek, Güney Kore, Malezya için sıfırlandı.

Kahve ithalatının gümrük vergisi; Singapur için yüzde 19,5'ten yüzde 4,8'e, Venezuela için yüzde 6,5'ten sıfıra, D-8 ülkeleri için yüzde 19,5'ten yüzde 10'a diğer ülkeler için de yüzde 19,5'ten yüzde 17'ye indirildi.

Listede AB sütunundan çıkarılan İsviçre ve Lihtenştayn için bu gümrük vergisi yüzde 11 olarak uygulanacak.

Etil alkol gümrük vergilerinde de değişiklik var

Etil alkol gümrük vergilerinde de değişiklik var

Tarım ürünlerinden elde edilen etil alkolün AB'den ithal edilenlerinin gümrük vergisi sıfırdan yüzde 50'ye çıkarılırken, bu oran Güney Kore, Malezya, Singapur, D-8 ülkeleri ve diğer ülkelerden yapılan bu kapsamdaki ithalat için yüzde 70, Gürcistan, Bosna Hersek ve Kosava için sıfır, Venezuela için ise yüzde 35 olarak belirlendi. Norveç ve İzlanda'dan yapılan ithalata da AB ile aynı oran uygulanacak.

Bloomberg HT

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Vedat Kaplan

YANLIŞ MI YAZMIŞLAR BEN Mİ YANLIŞ ANLADIM

Nihal Gupta

Best fairness cream for dark skin Order Now: +91-9980881230 Glutenex Face Cream Glutenex, within your expenses, can know completely about the condition of ... Devamını Gör