Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kağıt Toplayıcılığından Dünya Şampiyonluğuna: Namıdiğer "Türk Rocky" Kadir Dalkıran 💪

9.9bPAYLAŞIM

Bir başarı öyküsü... Hayallerin peşinden gitmek biliriz ki çok zor ama azmedince her şey olur!

Gelin hep birlikte kağıt toplayıcılığından Dünya Şampiyonluğuna uzanan bu başarı öyküsünü gururlanarak okuyalım.

Genç sporcu ailesini geçindirmek için Yalova'da kağıt toplayıcılığı yapıyordu. Her gencin hayalleri ya da merak ettiği şeyler vardır. Kadir de spor salonunu merak etti ve hayatı değişti 😊

Kadir hayatını değiştiren günü şöyle anlatıyor 👇

“Biz geçimimizi ailecek kağıt ve karton toplayıp satarak sağlıyoruz. Okumak istiyordum ama yaşam şartları maalesef buna izin vermedi. Ortaokulu bitirdikten sonra şu anda açık liseye devam ediyorum. En büyük özlemim futbolcu olmaktı. Ama olmadı. Bu sporla tanışmam tamamen tesadüf. Karton ve kağıt topladığım bir gün Yalova'da spor salonu üzerinde ‘MMA’ yazan tabela gördüm. Ne olduğunu çok merak ettim. Başta içeriye girmeye çekindim. Sonra arkadaşlarımla girdik. O atmosfer beni çok etkiledi. Orada şu andaki hocam olan İbrahim Yıldız’la tanıştık. İdmanlara katıldım. Bir iki hafta geçtikten sonra hocam bana bu sporu ciddi anlamda yapıp yapamayacağımı sordu. Devam edeceğimi söyledim ve bugünlere geldik. Antalya'daki yarışmalara kadar 7 kez Türkiye şampiyonluğum, bir kez de Avrupa üçüncülüğüm oldu. Antalya'da ise Rus rakibini yenerek dünya şampiyonu oldum."

"Mahallemdeki çocuklara örnek olmak istiyorum."

"Benim yaşımdakiler genellikle karton toplar. Kötü alışkanlıkları olanlar var. Benim bu başarım onlara bir mesaj veriyor. Onlara örnek olup hayatlarına bir etki bırakmak istiyorum. Örnek olmak için çalışıyorum." diyor ve mahallesindeki çocuklara örnek olmak için çaba sarf edeceğini belirtiyor.

Başarı tesadüf değil!

MMA Yalova İl Temsilcisi ve Kadir Dalkıran’ın antrenörü İbrahim Yıldız ise başarının tesadüf olmadığın vurguluyor 👊 Kadir Dalkıran şu anda Zeroshotsponsorluğunda yeni turnuvalara hazırlanmaya ve katıldığı her turnuvada Türkiye’yi gururlandırmaya devam ediyor.

Biz de yaşadığı tüm zorluklara rağmen bu büyük başarıya ulaşan ve gençlere örnek olmak isteyen Kadir Dalkıran'ı en içten dileklerimizle tebrik ediyoruz 👏

Daha nice başarılara Rocky 👊 Gurur duyuyoruz seninle!

Film gibi başarı hikayesini buradan izleyebilirsiniz 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ismail-cerit1

Kimse de dememiş ki Demet Akalın destek oldu diye. Tabi siz kadının sadece yazım yanlışlarıyla ilgilenin.

eyupcamci

sonunda aradığı sponsoru bulmuş galiba. sevindirici haber bu

gzm-ynklr

tebrikler

batu-chan-kaneki

hoş çocukmuş he

baris011

ulan tamam anladık helal olsun ama sürekli içeriği saatini güncelleyip yeniden yayınlayıp durmayın kaç haftalık haber yeter

Görüş Bildir