Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

21 Ürpertici Fotoğrafla Dünyanın Dört Bir Tarafında Sergilenen İnsan İskeletleri

 > -
Abone ol

Dünyanın bazı yerlerindeki birkaç yeraltı mezarlığı, şapel, abide ve mezarlardaki insan iskeletleri halka açık şekilde sergilenmektedir. Bu sergilerden bazıları kayıp yakınları anmak ve geçmiş acıları hatırlamak adına düzenlenmiş; bazıları ise artistik bir biçimde inananları telkin edip akıllara ölüm ve sonrası ile bu hayatın kısalığını hatırlatan düşünceler  getirecek şekilde hazırlanmışlar. İşte Avrupa, Asya ve Afrika'dan derlenmiş bazı kemik sergisi fotoğrafları:

Kaynak: http://www.theatlantic.com/infocus/2014/...

1. Çek Cumhuriyeti'nin Brno şehrinde bulunan St. James kilisesindeki anıtmezar, 50,000 den fazla insanın kafatası ve kemikleri, 19 Ekim 2012. 200 yıl kadar süre keşfedilmemiş olan bu mezarlık kilise altındaki inşaat çalışmaları sırasında 2001'de keşfedildi.

2. Ziyaretçiler Prag'ın 75km kadar doğusunda bulunan Kutma Hora'nın dış mahallelerinden biri olan Sedlec'teki Cemetary Chruch of All Saints adlı küçük şapele girerken, 14 Ocak 2007. Burası 14.yy civarında kurulmuş olsa da şu anki dekorasyonunu oluşturan kemikler 18.yy'dan kalmış olan yaklaşık 40,000 kadar insan kemiğinden yapılmış.

3. Sedlec Kilisesi'nde insan kemik ve kafataslarından yapılmış büyük kollu şamdan.

4. Sedlec Kilisesi'nde bir duvar oyuğu.

5. House of Schwarzenberg'a ait hanedan armasının bir parçası, Sedlec Kilisesi.

6. Sedlec Kilisesi, kemikten yapılma şamdana yakından bakış.

7. Köy mezarlığında özenle yerleştirilmiş kemikler, Trunyan yakınlarındaki Kuban, Bali, Endonezya, 21 Mart 2007. Bali insanlarının aksine Trunyan halkı ölülerini gömmüyor ya da yakmıyorlar, onlar aralarından biri öldüğünde onu bambudan yaptıkları kafeslere koyup çürümeye bırakıyorlar.

8. Kemikler köy mezarlığında özenle yerleştirilmiş, Trunyan yakınlarındaki Kuban, Bali, Endonezya, 21 Mart 2007. Trunyanın bu eski köyü kendilerine “Bali Aga” ya da gerçek Balililer denilen insanların evi ve bu insanlar antik geleneklerinin çoğunu devam ettirmekteler.

9. Wamba köyündeki Santa Marina kilisesinin türbelerinden birindeki kemik ve kafatasları, Valladoid yakınları, İspanya, 5 Nisan 2009. Araştırmacılara göre, 15. ve 17.yy arası bir zamanda çevre mezarlıklarda yeterince alan kalmaması en eski mezarların açılıp kemiklerin buraya konmasına neden olmuş.

10. Kafatası ve kemikler Paris'in altındaki yeraltı mezarlarında istiflenmiş, Fransa, 14 Ekim 2014.Yakın zamanda Paris'teki yeraltı mezarlarında gündüz turlarına ek olarak gece turlarına da başlandı. 2 kilometrelik bir alana yayılmış yeraltı tünelleri, geçmiş yüzyıllardan 6 milyon Paris sakinin kalıntılarına ev sahipliği yapmakta ve burası zamanında kaçakçıların sığınağı da olmuş.

11. Ziyaretçilerden biri Wamba köyü Santa Marina Kilisesi'ndeki kemiklerin fotoğrafını çekerken, İspanya, 5 Nisan 2009.

12. Saklanan insan kafatasları Nyamata'daki Soykırım Anıtında, 1994 soykırımı esnasında binlerce insanın katledildiği Katolik kilisesi, Rwanda.

13. Kurbanların kafatasları 1994'teki soykırımın 20.yıldönümünde, Nyamata Katolik Kilisesi içerisindeki anıt mezarları cam raflarında gösterimde, 4Nisan 2014, Nyamata, Rwanda. Anıt mezar 45.000'den fazla soykırım kurbanının kalıntılarına ev sahipliği yapıyor, kalıntıların çoğu Tutsi etnik grubuna dahil insanlara ve soykırım esnasında kilisenin içinde katledilen kurbanlara ait.

14. Mike Nukuzumuwami Redbrick Kilisesi'ndeki 1994 soykırımı kurbanlarına ait kemiklerle hazırlanan anıtın yanında, Nyarubuye köyü, doğu Rwanada, 27 mart 2014.

15. Olaylar sırasında kiliseye sığınan ve öldürülen kurbanların kemikleri yeraltı bölmelerinden birinde onların anısına raflar üzerinde dizilmişler, Nyamata, Rwanda, fotoğraflanma tarihi 4 Nisan 2014.

16. İnsan kafatası ve kemik kalıntıları Paris yeraltı mezarlarında istiflenmiş durumda, Fransa. 14 Ekim 2014.

17. Romanyalı bir Ortodoks rahibi ölenler için dua ederken rahibeler ellerinde mumları taşıyorlar, Paskalya Günü Pasarea manastırı anıtmezarı, Pasarea, Bucharest, 4 Mayıs 2013.

18. 50.000'den fazla insana ait olan kemik ve kafatası kalıntıları,Brno St.James Kilisesi altı anıtmezarı, Çek Cumhuriyeti, 19 Ekim 2012.

19. St. James Kilisesi anıtmezarı, özenle sıralanmış bir dizi kafatası, Brno, Çek Cumhuriyeti, 19 Ekim 2012.

20. St. Bartholomeo Kilisesi ya da bilinen diğer adı ile Kafatası Şapeli'nin iç kısmı, Czermna, Polonya. Kiliseye defnedilmiş binlerce insanın kemikleri kilise rahibi Waclaw Tomaszek tarafınan 18 yıllık bir süre zarfında bu şekilde dekore edilip 1794'te tamamlanmış.

21. Kemiklerin büyük çoğunluğu 17. ve 18.yüzyıllar arasında savaş ve salgınlar nedeniyle hayatını kaybeden insanlara ait, St. Bartholomeo Kilisesi, diğer adı ile Kafatası Şapeli, Czermna, Polonya.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nilay-eren

tam nico di angelo'luk mekan

melisa-di-angelo

aynen, tam Hades ve melezlerine göre :D

annabeth

nico gelir oturur oraya bidahada çıkmaz :))

napolyon21

oh be içim rahatladı bu nedir arkadaş ya kilise yapmış adamlar bumudur sizin inancınız ya

lxx

Çok anlamam ama sanki sadece kafatası ve kaval kemikleri kullanılmış. Kaburgaları falan hep dolma yaptılar ellaham...

casablanca

ellaham :DD

hyemia

aslında güzel saç tokası olur :P

lxx

kulağa biraz sadistçe geliyor ama içten içe bu fikri çok beğendiğimi itiraf etmeliyim.

Görüş Bildir