Kadınların Günde 100 Kere Orgazm Olmasına Neden Olan Kabus Gibi Hastalık: Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğu

-

Kadınlarda nadir de olsa görülen "sürekli genital uyarılma bozukluğu" her ne kadar kulağa hoş gelse de, bu hastalığa sahip olanlar için acı dolu bir hayat anlamına geliyor. Nedir bu hastalık ve neden olur? Şimdi sizlere bu soruların cevabını vereceğiz!

Kaynak: https://culturacolectiva.com/technology/...

Yüzyıllardır, kadınların orgazmı insanlığın en büyük sır konularından biri olmuştur. Orgazm, hep aranan ve istenilen bir konu olarak gündeme gelse de, günde 100 kere orgazm olduğunuzu düşünebiliyor musunuz?

Orgazm birçok kişinin hayali olabilir ancak bu ciddi bir hastalık ve kadınlarında korkulu rüyası. Seks sırasında arzulanan bir şey olsa da, sürekli ve düzenli olarak orgazm olmak düşünüldüğü kadar hoş bir durum olmuyor.

Bu kabus gibi hastalığın adı “Persistent Genital Arousal Disorder” yani “Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğu”.

İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu hastalık kadınların bir gün içinde sürekli ve düzenli olarak uyarılmasına sebep oluyor. Kulağa hoş geliyor değil mi? Aslında bu hastalığa sahip olan kadınlar için hiç de öyle değil. Çünkü bu hastalığa sahip olan kadınlarda dayanılmaz bir leğen kemiği ağrısına ve mücadele etmesi zor kasılmalara neden oluyor.

Peki, orgazmın arkasındaki bilimsel açıklama nedir?

Uyarılma yaşandığı sırada, leğen kemiği bölgesine çok miktarda kan akışı olur. Vajinada hissedilebilen istemsiz ve zevk veren kasılmalar başlar. Doruk noktasında ise yoğun bir sıvı akışı olur. İşte “Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğu”na sahip kadınlarda asıl problem doruk noktasına gelindiğinde gerekli boşalma ve rahatlamayı yaşayamamalarıdır.

Birçok kişi bu durumu nemfomani yani sekse düşkünlük ile ilişkilendirse de bu doğru değildir.

Bu hastalıkta en ufak bir olay bile uyarılmaya neden olabiliyor. Örneğin, topuklu ayakkabı giymek ya da arabayla yolculuk etmek orgazm olmalarına neden oluyor. Yani hiçbir cinsel uyaran ya da cinsel aktivite olmasa da, vücut cinsel boşalma sürecini yaşar.

St. Mary Hastanesi Cinsel Hastalık uzmanı Dr. David Goldmeier’e göre, kadınların neden bu hastalığı yaşadıkları hala bir muamma.

Doğuştan sahip olunan bir durum değil ve birden bire meydana gelebilir. Neden oluştuğunun bilinmemesiyle birlikte; bu hastalığa sahip kişilerde meslek, yaş, çocukluk travması gibi ortak noktaların da bulunamadığı tespit edilmiştir.

Sürekli Genital Uyarılma Hastalığı’nda farklı seviyeler ve semptomlar saptanmıştır. Yani kadından kadına ve psikolojiden psikolojiye değişen bir durumdur.

Ama bütün kadınların ortak bir paydası var o da yaşadıkları acı. Bazı kadınlar ise acılarını dindirebilmek için mastürbasyona başvursalar da bu acıyı azaltmak yerine daha çekilemez hale getiriyor. Bazıları acılarını dindirebilmek için karbamazepin gibi ağır ilaçlara başvururken, bazıları da TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) gibi ağrı tedavisinde kullanılan yöntemlere yönelmektedir. Ancak Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğunun kesin bir tedavisi yoktur.

Yani, bu hastalığın kesin bir sebebi ve tedavisi yok ve kimin ne zaman başına gelebileceği de bilinmiyor.

Kadınlar hastalığın yaşattığı acı ve günlük yaşamlarına getirdiği zorlukla baş başa kalmışlardır.

Bu kabusu deneyimleyen kadınlardan biri ve yaşadıkları için 👇

Bir Günde 6 Saat İçerisinde, Durduğu Yerde 540 Kez Orgazm Olan Kadının Dramı - onedio.com
Bir Günde 6 Saat İçerisinde, Durduğu Yerde 540 Kez Orgazm Olan Kadının Dramı - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adam-eder

oh may gat

fatihsema2645

Gerçekten çok zor Allah sabır ve şifa versin. O bölgelerine teması engelleyecek bir şey kullanabilirler mi acaba? Temas olmadan da oluyorsa tabi o zaman yapılabilecek hiçbir şey kalmıyor. Şifalar dilerim hepsine.

saffet-filiz

Düşman başına.

Başlıklar

AğrıCinsellikkadınlarolayorgazmtopuklu ayakkabı
Görüş Bildir