Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Birbirine Yapmaktan Vazgeçmesi Gereken 15 Gereksiz Davranış

 > -

Sevgili kadınlar, aynı gemidesiniz! Bunu sakın unutmayın.

Birbirinize karşı yaptığınız bazı şeyler gerçekten çok anlamsız ve gereksiz. Neden gereksizce birbirinizi kırasınız ve üzesiniz ki? 

Çok güzel yaratıklarsınız, bu yüzden çok güzel davranın birbirinize.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/lexi-herri...

1. Birbirinizin başarılarını kıskanmayın. Aksine, birbiriniz ile gurur duyun.

Bir kadının başarısı, tüm kadınlığın ürünüdür. "O yaptı, ben yapamadım" diyerek kin gütmektense, onun başarıları ile gurur duyun ve siz de, aynı başarıları elde etmek için en az onun kadar çalışın.

2. Bir adam sizi aldatırsa, bunun suçlusu diğer kadın değil, o adamın ta kendisidir!

Her şeyden önce, diğer kadın bu adamın bir sevgilisi olduğunu bilmiyor bile olabilir. Bu durumda, bu kızcağızın üzerine gitmek saçmalık değil de nedir? Size, sizi sevdiğini söyleyen adamın ta kendisiydi, ve şimdi sizi aldatan da aynı adam. Bu durumda kim suçlu? Cevap basit değil mi?

3. Diğer kadınların vücutları hakkında yorum yapmayın.

Gerçekten, bu tarz yorumlar çok ama çok gereksiz.

4. Unutmayın: "Ah canım ne kadar da zayıfsın" demek, "canım bugünlerde çok kilo aldın sen ya" demek ile aynı şeydir.

5. Karşınızdaki kadının cinsel hayatı hakkında yaptığı seçimleri eleştirmeye bir son verin.

Bırakın her kadın kendi seçimlerini yapsın ve lütfen bu konu hakkında yorum yapmak sizin doğal hakkınızmış gibi davranmayın. Beden kime ait ise, seçimi de o yapar.

6. Sırf gıcıklık olsun diye, bir başka kadının aşık olduğu erkeği elde etmeye çalışmayın.

Diğer kadınların duygularına saygı duyun ki, zamanı gelince onlar da sizin duygularınıza saygı duysun. Eğer bir arkadaşınız birinden hoşlanıyorsa, bırakın her şey olacağı yere varsın.

7. "Bugün saçın harika görünüyor!" şeklinde sinsice iltifatlar da bulunmayın.

Hele hele, "eğer saçların biraz daha kısa olsa, çok daha iyi olurdu" şeklinde, aslında kısa saçın hiç ama hiç yakışmadığını düşündüğünüz birine sataşmayın.

8. Dedikodu yaymaktan vazgeçin. Yalvarıyorum, yapmayın şunu.

Dedikodu tüm kötülüklerin anasıdır.

9. Karşınızdakine karşı sahte davranışlarda bulunmayın.

Dürüst ve net olun, içinizden gelenleri olduğunu gibi paylaşın. Bir takım çıkarlar uğruna birbirinizin yüzüne gülümseyip, arkasından konuşmayın.

10. Bir kadın ile aranızda sorunlar var ise, konuşmaktan kaçmayın!

Bir kadınla sorununuz olduğu gerçeğini diğer kadınlarla paylaşarak nasıl rahatlayabilirsiniz? Görmüyor musunuz, tek yol gidip o kişiyle konuşmak ve her şeyi açıklığa kavuşturmak.

11. Bedenlerinizi kıyaslamayın!

Bazen bir kadın görüyorsunuz ve hemen bedeninizi bu kadının bedeni ile kıyaslamaya başlıyorsunuz. Her kadının cazibesi farklıdır, her kadını çekici yapan şey ayrıdır. Bu yüzden olduğunuz kişiyi sevin ve bedenlerinizi kıyaslamaktan vazgeçin.

12. Birbirinizle yarışmayın!

Aynı takımın oyuncularısınız, bu gerçeği görmüyor musunuz? Eğer birbirinizle yarışmaya başlarsanız, takımınızın hali nice olur?

13. Birbirinizin kişiliğini acımazca eleştirmeyin.

Örneğin bir kadın çok konuşkan ise, arkasından "bu da ne sinir bozucu" demek mantıklı mı sizce? Herkesin farklı özellikleri var. Birbirinizi olduğunuz gibi kabul edin ve sevin.

14. Ortada hiçbir geçerli neden yokken, birbirinize düşman kesilmeyin.

Eğer birisi size "yahu sen bu kızdan neden hoşlanmıyorsun?" diye sorduğunda verecek hiçbir cevap bulamıyorsanız, o zaman bu nefreti bir kenara koymanın zamanı gelmiş demektir.

15. Birbiriniz hakkında sosyal medya üzerinde olumsuz şeyler yazmayın!

İlkokul bitti, koca koca kızlar oldunuz. Bu tarz şeyler için oldukça yaşlı sayılırız artık hepimiz. Biri ile bir alıp veremediğiniz var ise, gidin yüzüne konuşun. Hepsi bu kadar basit.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adakyali

alican kim canını sıktı senin? bu saydığın şeylerin birçoğu genel insan özellikleri... tek bir cinse yükleyemezsin. bence biraz çevre değişikliği yap ve cins farketmez samimiyeti buluver.. yoksa bizi zan atında bırakıon şuanda.. yazıktır günahtır.. :D:D

douchebek

dedikodusuz olmaz şimdi birbirimizi kandırmıyalım :D

cereeeeen

Bi yorumda şöyle bahsedilmiş '' özümüzde olan şeylerden vazgeçemeyiz. '' Kadınların özünde sinsilik, kıskançlık yoktur. Her insanda oldugu gibi ''samimilik ''vardır.

hestia

Bunu yapanlar ifrit olsa da çoğu kadın böyle şeyler yapmıyor. Genelleme olmuş.

seyma-eren

Tüm bunlar olmasa kadın olmak anlamını yitirir.

Görüş Bildir