Kadınlara Tecavüz ve Şiddet İmasında Bulunan Yeşil Noktalı Hesaplardan Korkunç Yorumlar

-
Abone ol

Bu insanlarla aynı havayı soluduğumuz için utanıyorum!

AKP Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal, dün Twitter'dan yeni bir oluşum başlatmıştı. Ünal, etik kurallara uyacağını belirten kullanıcıların, isimlerinin yanına "yeşil nokta" emojisi koyma çağrısında bulunmuştu.

AKP'li Mahir Ünal Twitter'daki 'Etik Kurallara' Uyanlara Yeşil Nokta Önerdi: 'Kullananları Takip Ediyoruz' - onedio.com
AKP'li Mahir Ünal Twitter'daki 'Etik Kurallara' Uyanlara Yeşil Nokta Önerdi: 'Kullananları Takip Ediyoruz' - onedio.com

Bugün sosyal medyayı ayağa kaldıran şöyle bir tweet atıldı. Kadınların hedef gösterildiği taciz, tecavüz ve şiddet iması olan bir tweet'ten bahsediyoruz.

Söz konusu tweetten sonra çok daha çirkin yorumlar yapan kullanıcılar bu kötücül tavrı daha da pekiştirdi. Kullanıcıların ortak özelliği ise 'etik kurallara uygun' anlamına gelen yeşil noktanın, isimlerinin yanında bulunmasıydı.

Bu kullanıcılar bahsedilen etikten ya haberdar değiller ya da kötü niyetlerini kişisel hesaplarından bu şekilde yansıtmış bireyler.

Kadınlarla ilgili çirkin yorumlarda bulunan bu kişiler için kısa sürede sosyal medyada tepki yağdı.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efenditoranaga

Yeşil TOPLAR

muhalif-kursad-zafer

Aslında güzel bir uygulama.. Profilinde yeşil top bulunan kişilerin nasıl aşağılık, rezil yaratıklar olduğunu bilip direkt engelleme şansımız var artık..

mujdearcan

sahillerde sakso çekip dergahlarda y.r.rağa tükürüksüz oturan türbanlı islami fahişe karı ve kızlarına bakmadan milletin namusuna mı laf atıyor bu abdestli hırsız çetesi

buffy-summers

korkunç...korkunç... ya sizin aklınızdan hiç mi normal bir düşünce geçmez, bir saniye bile mi? hep mi pis düşünürsünüz, beyniniz zifir olmuş sizin. yemin ediyorum bunlar yüzünden karşı cinse normal bakamaz oldum. bakkala çakkala, otobüs şoförüne günaydın diyemez selam veremez oldum. otobüste karşı cinsin yanına tereddütsüz oturamaz oldum. eminim benim gibi olan bir sürü kadın var şu ülkede. gerçi yorumlara bakılırsa sadece erkekler değil kadınlara da tereddütle yaklaşmak lazım. neme lazım bir gün yukarıdakiler gibi iğrenç zihniyete sahip bir kadınla arkadaş olsanız, sizi artık birine para karşılığı mı satar yoksa sadece zevk için mi satar maazallah. iğrendim artık iğrendim

selot

yeşilcilerin görüşleri ortada. yalnız bunların o tapındığı bakanlar flnda aynı kafada. o yuzden maalesef değişen hıcbısey olmayacak. yalnız iğrenç zihniyetlerini yeşil nokta ile ifşa ettiklerini farkederlerse bu furyadan vazgeçebilirler o kadar.

Görüş Bildir