Kadınlara 'Görevlerini' Hatırlatan Kıraç Tarih Öncesi Çağlardan Seslendi: Kocanıza Kahvaltı Hazırlayın

-
Abone ol

Birileri yine kolları sıvamış...

Kaynak: https://www.posta.com.tr/kirac-orhan-pam...

Bu sıralar ünlülere bir şeyler olmuş vallahi siz de fark ettiniz mi? Popülerliği yavaş yavaş düşen ünlüler ne hikmetse kadınlarla ilgili skandal yorumlar yapınca yükselişe geçeceklerini zannediyorlar.

Bu ünlülerden biri de Kıraç. 'Orhan Pamuk'a kıymet verenler kendi ülkesine tepeden bakan, ukala, tuhaf insanlar' sözleri nedeniyle eleştirilen şarkıcı yine yapmaması gereken bir yorum yaptı.

Elbette bu yorum kadınlarla ilgiliydi. Kıraç, gömlek ütüleyen, yemek yapan kadınların artık olmadığını söyledi.

"Bunu söyleyince başlıyorlar, ‘kadın temizlik mi yapsın, çocuk mu baksın, yemek mi yapsın?’ diye. Çocuklara dadı bakıyor. Kahvaltıcılar tıklım tıklım. Kadınlar kahvaltı hazırlamıyor. Bu algı yanlış. Bu yanlış algıyı bitirmek lazım.” diyerek de devam etti.

Boşanmalara da değinmeyi ihmal etmeyen Kıraç, kadınların duygularının çoğunun rolden ibaret olduğunu da ekledi.

Kıraç'ın bu açıklamaları sosyal medya kullanıcıları tarafından da eleştirildi.

Gördüğünüz gibi popülerliğini yakalamak isteyenler gibi Kıraç da çözümü kadınlara sallamakta bulmuş. Kadınlara yüklenen "görevleri" hatırlatmak için kolları sıvamış. Sanırım kendisi tarih öncesi çağlarda bir yerlerde...

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-aydin3

Onedio Kalitesiz ve Kurnazca haberler yapıyorsun, hangi tatlı su kurnazı hazırladıysa bu haberi artık.

orhan-aydin3

Erkeğin yazılı olmayan bir misyonu var Türkiyede, ''Erkek evine bakmakla yükümlüdür'' Erkek yıllarca çalışıp kadın evde kaldığında bu yadırganmaz fakat Kadın çalışıyor ve Erkek evde ise bu toplum tarafından asla kabul edilmez kadın tarafından da saygı görmez, Erkek her zaman kadından daha güçlü olmak zorundadır! Kadın da Erkekte çalışıyor ise Erkek daha çok para kazanıyor ise bu durum normaldir ancak Kadın Erkekten daha çok para kazanıyor ise Kadının Erkeğe saygısı biter bırak ev işi yapmayı Erkeği sallamaz bile, şimdi ben soruyorum hani nerede Kadın Erkek eşitliği burada? Erkeğin bu kadar acımasız bir Kapitalist sistemde Ailesine bakmak gibi bir görevi var bunu kimse yargılamıyor da Kadının ev işi yapması neden abartılıyor! kendi evini çekip çevirmeyen Kadından ne çocuguna ne kocasına kimseye fayda gelmez.

yilmaz-esen

Adam haklı beyler. Cocugünü buyutmeyen, calısan kadın evine bir kadın dadı tutuyor ev islerini o hallediyor. Tum bakım isleri o dadıya kaldıgı icin dadı belki cocukta yapamıyor cunkü büyütecek kimsesi de yok. Yani feminazilerin istedigi sey, zengin kesim her ayrıcalıga sahip olsun, cocuklarını da baska kadınlar büyütsün, ve bunun adı da esitlik olsun. Esitlik degil ki bu ? Kendileri kücümsedikleri annelıgı başka kadınlara yüklemek bu. Ailesi problemli bir insanım ve bizim geleneksel aile yapısının nasıl bir nimet oldugünü anlatamam. Kıymetini bilin yani. Opün başınıza koyun anneleri, anneliğı kücümsemek yerine.

dogan-buruk

kıraç şimdi sen de tam olarak kendi ülkesine tepeden bakan, ukala, tuhaf insanlar gibi oldun. zaten ülkemizde bütün çocuklara dadılar bakıyor,kimse evinde kahvaltı yapmıyor herkes elinde viski kadehi üzerinde röpteşambır s..ki t..ğına denk takılıp gidiyor.

orhan-aydin3

Röportajın tamamını oku başka bir siteden önce, kıçından anlamışsın belli ki atlıyorsun Sazan gibi hemen.

dogan-buruk

kıraç sen misin ? ya da avukatı mısın ?

Gizli Kullanıcı

yalnız haber yaparken objektif olunur,sonra sizin düşünceniz ne diye sorulur.daha düşüncesini kimse belirtebilir mi?bu konu için degil her konuda böyle subjektifsiniz.kıraca gelirsek katılıyorum.zaten işiniz gücünüz algı operasyonu yapmak hassas konular üzerinden.bilhassa kadınlar üzerinden.onlar da anlamadan dinlemeden celallenip düşüyo tuzagınıza.adamın röportajını kesmişsiniz işinize geleni yayınlamış ve taraflı haber yapmışsınız gene herzamanki gibi...bir erkek çalışıp evine para getirip ailesine bakıyorsa kadın da ev işlerini yapacak nokta!buna iş bölümü denir.yada tam tersi.tersi de olmaz,saçma olur.erkek dışarda çalışmaya programlanmış,daha uygun,çabuk yorulmuyor,kimse laf atmıyor,taciz etmiyor,biri bişey yapsa karşılık verebilecek güçte.erkegin de aklı dışarda kalmaz.kadın evde oturup ev işlerini,yemegi yapmalı,eli daha yatkın,daha akıllı daha becerikli evi çekip çevirme konusunda hem bu daha güvenli.

Gizli Kullanıcı

ayrıca çocuk varsa çocugunu dadıya bırakmamalı ben anneyim diyen bir insan.yada yapmamalı,eger çalışmak-kariyer istiyorsa...insan çocugunu başkasına nasıl emanet eder anlamıyorum,ben bir eşyamı bile emanet etmem,çocuk bu yaa aq..onun kötü muamelesine maruz kalabilir,kaçırabilir,kötü alışkanlıklar,huylar edindirebilir...hatta ben işimi bile başkasına yaptırmam kendim yaparım.bu toplumsal cinsiyet rollerini degiştirip türk aile yapısını bozmak istiyorlar evet,yorumlarında buna deginen arkadaşlara katılıyorum.hiç çemkirmeyin boşuna,bu böyle olmalı.kimse size demiyor hem çalışın hem ev işiyle çocukla yemekle ilgilenin.herkesin görevi olmalı,başka türlü olmaz.inanın ki ben kadın olsam da böyle olmasını isterim.çünkü bu daha uygun.uygun olanı degiştirmek niye?atalarımız bulmuş negüzel,devam ettirelim...

Gizli Kullanıcı

kahvaltı hazırlamakta bişey yok ama hergün de olmaz,diyelim adam işe gidiyor,kadın sabahın köründe kalkmak zorunda degil bir ömür boyunca.koysun dolaba,desin ki şunu şunu yapacaksın,şunu şuraya koyacaksın ögretsin,e adam da bi zahmet çay koymayı yumurta kırmayı bilsin,yemek bilmiyorsa yapsın demiyoruz ama arada yardım etsin seviyorsa,acıyorsa eşine tabiiki...

Görüş Bildir