Kadınlar Dikkat! Alerji Testi Uygulamadan Yaptığı Saç Boyası Nedeniyle Tanınmaz Hale Gelen Talihsiz Kadın!

122PAYLAŞIM

Eğitimli kuaför, alerji testinin önemini vurgulamak için saç boyasına cildinin gösterdiği reaksiyonu paylaştı. Saç boyayan ve boyatan herkesin daha dikkatli davranması gerektiğini gösteren haberin detaylarını sizler için Metro'dan derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/12/28/woman-say...

26 yaşındaki eğitimli kuaför Charlotte Cragg alerji testlerinin ne kadar önemli olduğunu acı bir yolla öğrenmek zorunda kaldı.

Ama saçlarını boyamak için bir kutu saç boyasını alerji testi yapmadan saçına uygularken, bu ürünü daha önce de kullandığı için herhangi bir sorun olmayacağını düşünmüştü. Charlotte bu uygulamanın sonunda cildinde yanmalar hissetmeye başladı ve yüzü şişmeye başladı. Genç kadın aynı ürünü birkaç ay öncesinde de kullanmıştı ve herhangi bir sorun yaşamamıştı. Ama şimdi cildi bir reaksiyon geliştirdi. 2005 yılında da koluna siyah kına dövmesi yaptırmıştı ve o zaman da kınada bulunan PPD adlı bir madde nedeniyle cildinde enfeksiyon meydana gelmişti.

2018 yılı Mayıs ayına kadar herhangi bir sorun yaşamadan profesyonel bir şekilde saç boyamaya devam etti. Mayıs ayında ilk kez evde kendi saçını boyamak istedi.

"İki kutu Nice 'n' Easy boyalarından aldım ve saçımı boyadım. Öncesinde alerji testi yapmıştım ve talimatları normal bir şekilde uyguladım. O gece kafam kaşınmaya başladı ama önemsemedim."

İki ay sonrasında, Temmuz ayında Charlotte saç diplerinin gelmeye başladığını görünce ikinci kez boyamaya karar verdi.

Daha önce de aynı ürünü kullandığı için alerji testini uygulamadı. Bu sefer gece dışarıda takılıp eve geldiğinde kafasında akıl almaz bir kaşıntı hissetti. 

"Kafamı serinletmek için fanila ile uyumak zorunda kaldım. Ertesi sabah uyandığımda ise kulaklarım şişmişti ve kafam resmen alevler içindeydi. O gün bölgedeki eczaneye gittim ve eczacı bana antihistamin ile yüzüme sürmem için tropikal bir krem verdi. Bu ilaçların beni hemen eskiye döndürmesini umut ettim. Ama daha da kötüye gitti. Yüzüm şişti ve kafam daha da alevler içinde gibiydi. Boğazım ağrıyordu ve çenemde de ağrı vardı. Define Avcıları filmindeki Sloth karakteri gibi olmuştum. Çocuklarım Max ve Ollie beni görünce korkuyordlardı ve canavar gibi göründüğümü söylüyorlardı. 4 yaşındaki Ollie beni gördüğünde bana yaklaşmayı reddetmişti. Onu öpmeye kalkınca kaçıyordu. Yüzümün bir kısmını sanki felçli gibi sarkmıştı. Gözlerim ise şişlikten kapanıyordu."

Charlotte doktora gittiği zaman saç boyasından cildinin reaksiyon gösterdiğini öğrendi ve steroid tedavisine başlandı.

Boğazı kapanmadığı için şanslıydı ama yine de şişlik vardı. Bir hafta boyunca şişlik inene kadar evde kalmak zorunda kaldı. Steroid tedavisine başlandıktan birkaç gün sonra Charlotte normal haline döndü. Genç kadın hikayesini paylaşarak alerji testinin önemini herkesin öğrenmesini istedi. 

"Özellikle saçınızı evde boyadığınız zaman bu gerçekten önemli. Her zaman talimatları uygulayın veya kuaföre gidin. Aynı ürünü kullanıyor olsanız dahi alerji testi yapmanız gerektiğini ben zor bir yolla öğrendim. Saçımı boyamaktan vazgeçmeyeceğim ama kesinlikle daha dikkatli olacağım. Yine de kuaför olduğum için bunu daha iyi bilmem gerekirdi elbette."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nagihannn

küçük yaştan beri sacımı boyarım hic test yapmadım bir kere bile allaha şükür hic bisey olmadı :)

leyla-nil

kuaföre gidin hep demiş ama kuafördeki boyalar alerji riski taşımıyor mu

oraletosman

Bence orjinal haline dönmüş soldaki fotoğraf anormal bence...

shiroshinju

İyi ki eğitimli kuaförmüş yoksa komalık olacakmış :)Kutunun içine zaten yazıp koyuyorlar,boyamadan önce test yapın.Kendinizi üreticilerden daha akıllı mı sanıyorsunuz anlamıyorum ki.Sonra gözleri başları yamulunca da sosyal medyaya koşup mallık yapıyorlar.Birde o kaşlar nedir ya,kaş boyayıp bu hale getirmeyi ilk kim bulduysa Allah belasını versin.Çok kötü be,ip gibi kaşlardan daha beter

Görüş Bildir