Görüş Bildir
Haberler
Kadınlar, 30 Yaşına Geldiğiniz An Vücudunuza Neler Olacak Merak Ediyor musunuz?

etiket Kadınlar, 30 Yaşına Geldiğiniz An Vücudunuza Neler Olacak Merak Ediyor musunuz?

Gozex
09.07.2017 - 12:01

30'larınıza geçtiğinizde hayatınızda birçok şey yaşanıyor olacak. Bunlardan ziyade vücudunuza neler olacağını Huffington Post'tan derledik.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/h...

Adet düzeniniz garipleşir.

35 yaşında yaşanan östrojen ve progesteron seviyelerinizdeki doğal düşüşten ötürü döngüleriniz değişebilir. Daha uzun ya da daha kısa olabilir, daha ağır veya daha hafif olabilir, daha erken ve daha geç olabilir. Bazı kadınlar menopoz öncesi sürece geçebilir ve bu da döngüde değişikliklere yol açabilir.

Illinois Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde asistan profesör olan Jessica Shepherd'a göre kimi değişiklikler normal iken diğerleri kötü bir şeylerin işareti olabilir.

Örneğin, tiroit problemleri döngünüzün değişmesine sebep olabilir. Doktorunuza sık sık kontrole gidip bu durumun normal olup olmadığına baktırmanız gerekiyor.

Bikini bölgenizde gri kıl çıkmaya başlar.

Şaşırtıcı olduğu kadar yaygın bir özellik. 'Ofiste bununla ilgili çok şikayet geliyor.' diyor Shepherd, 'Bu çok normal, nasıl saçınızda beyazlar çıkıyor, aynı şey vajinanızdaki kıllar için de geçerli.'

Kilo alırsınız.

Centers for Disease Control'dan edindiğimiz istatistiklere göre metabolizmanız yavaşlamaya başlasa da, bu yıllarda eskiden aldığınızdan daha az kilo alırsınız. Bir insan erken yetişkinlikten orta yaşlara kadar yılda ortalama 1 kilo alır. Ancak şaşırtıcı kısım, bu artışın 20'lerinizde yaşanması, 30'larınızda değil.

Bazen hapşırdığınızda altınıza işersiniz.

Hatta güldüğünüzde, koştuğunuzda ve özellikle yoga yaparken. Shepherd her 3 kadından 1'inin bu problemle karşılaştığını söyledi. Özellikle normal doğum yapan kadınlarda daha da yaygın oluyormuş. Boşaltımı kontrol eden kaslar zarar görüyormuş.

Bu problemi birine anlatmak zor gelebilir, doktorunuz da dahil.

Eğer utanıyorsanız doktorunuza 'Bir şey bir şey yaparken azıcık kaçırdım.' demeniz yeterli, kalanını ona bırakın. İlaçtan ziyade size pelvik kas egzersizleri gösterecektir.

Seksten daha çok zevk almaya başlarsınız.

Cinsellik ve vücudunuz konusunda daha rahat hissettiğiniz için 30'lu yaşlarda bu aktivitelerden daha çok keyif almaya başlarsınız. Personality and Individual Differences'da çıkan bir araştırmaya göre 27-45 yaş arası kadınların erken 20'lerinde veya menopoz çağındaki kadınlardan daha çok cinsel düşüncesi ve fantezisi oluyor ve daha çok seks yapıyorlar. Ayrıca 30'larınıza geldiğinizde sahip olacağınız bilgi ve deneyimle kendinizi ve isteklerinizi daha iyi tanıyacaksınız.

Eh 30'lu yaşlara!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
290
125
105
78
64
59
35
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Asosyal deli

işte yavaş yavaş geberip gitcez daha ne ne uzattınız lan.

WHOAMI

KADINININ YAŞLILIĞI BİLE GÜZEL.... DARISI ERKEKLERİN BAŞINA

SHADOW SHADOW

Pamuğu tıkadılarmı bişeyimiz kalmaz üzülmeyin laaa...