Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadın Tribiyle Baş Etmenin 15 Zorlu Yolu

 > 
3bPAYLAŞIM

Kimi kadın her daim trip atar, kimi PMS dönemlerinde, kimiyse "Trip kim ben kim yhaaa hiç beceremem bile öyle şeyleri saçmalama” der, ancak PMS doğmuştur ve maalesef ölümü de aynı şekilde olacaktır (evet bir arkadaşımızdan biliyoruz)... Gelin ölü taklidi yapıp, onları hepten sinire kestirmeden alabileceğiniz tedbirleri sıralayalım…

1. Onunla ilgilenmeye özen gösterin…

“Nys sn mşqlsn qlb.. Sna ii eelenceler!” gibi bir mesajla karşılaşmak isteyecek kadar mazoşist olmadığınıza adımız gibi eminiz. Ona bu mesajı umarsızca atma ve mevzuyu büyütme hakkını verecek olan sizsiniz, yapmayın!

2. El şakasından uzak durun…

Başta her şey eğlenceliyken, tepkiler ummadığınız bir anda tatsızlaşabilir! Hem insan bir kadına el ense çeker mi durup dururken?

3. Yalnızca el şakası değil, esprilerinize de dikkat edin…

Bu tribal durumun duygusal boyutunu göz ardı etmeyin! Kadın zaten “Yha ben neden böyle hissediyorum, kesin bu herif yüzünden…” hissiyatıyla size (ve aslında kendisine karşı olan tüm evrene) tepkili yaklaşırken, mesnetsiz açıklamalar, gerzo bir takım laf şakaları, kırıcı algılanabilecek (ki Havva kızının, en masumane kelimeyi bile bambaşka tarafından algılayabilme ve bunu savunabilme potansiyeline sahip bir canlı olarak konumlandırıldığını göz önünde tutarak) kelimeleri kullanmaktan imtina edin.

4. Şımarmak (dozunda olmak kaydıyla) onların da hakkı, ama siz şımarmayın aksi halde ters tepebilir :(

Saçma sapan sorulara “Aşkitoaaam beni seviyo musaaaaan? Yani mesela ben kel olsam beni yine sever miydieeeen?” gibi ciddiye alınacak tarafı olmayan sorulara vereceğiniz yanıtlar ilişkinizin geri kalan kısmında başınıza kakılmak üzere itinayla saklanacak, periyodik aralıklarla tozu falan alınacaktır.

5. Ne yaparsanız yapın, yine de susmayın!

Aksi halde sizin kendilerini takmadığınızı düşünecekler… “Tabii zaten ben kim köpeğim ki benlen muhatap olasın?” Ona bunu söyletmeyin.

6. Onun bir “emekçi” olduğunu unutmayın!

Kadınlar ilişkileri için hunharca emek verirler, tüm yükü omuzlayıp, gamı kederi içlerine atıp bir de üstüne kızılcık şerbeti içerek sizin için akıllara durgunluk vermesi beklenen fedakarlıkta bulunurlar! Evet, tam olarak düşündükleri bu… Tabii bu triptonik haller geçene kadar sizden beklenen düşünce yapısı da…

7. Tatlıya gereken ehemmiyeti gösterin...

Unutmayın, en öfkeli kadın bile leziz bir tatlı karşısında sakinleşecektir…

8. Her şeyden nefret etse de tontişizmin başkanı hayvanlara karşı sevgisinde azalma olmayacağına emin olabilirsiniz…

9. Her kadın gıybet sever, ona ayak uydurun…

Yine de yorumlarınıza dikkat edin, ona hak verin ama suyunu çıkarmayın!

10. Kararsızlıklarına saygı duyun, tıkandığı yerde ona yol gösterin…

Ruh hali itibariyle net kararlar veremeyebilir, bu son derece normal! Size düşen bu aşamada sükunetinizi korumakken, yorulup tıkandığında mantıklı bir argümana oturttuğunuz “onun” karar veremediği fikirlerden “yalnızca birini” ona sunmak!

11. Bahsini ettiğimiz süreç, çetin bir süreç! Gözyaşlarına hazır olun…

Gözyaşlarına boğulma nedenleri çeşitlilik gösterebilmekle birlikte yabancılamamanız açısından birkaç örneği de ekliyoruz: Markette taze soğan yokmuş; telefonumun şarjı bitti; metrobüs çok kalabalıktı; hava sabahtan yağmurluydu şimdi güneş açtı…

12. Sosyal medyadaki hareketlerinize ve telefonunuzun sağlamlığına dikkat edin…

Çünkü o edecektir. O kızı favlarken dikkat edin mesela ya da yanındayken telefonunuzun sesini kısıp şüphe çekmeyin!

13. Güç yarışına (veya sidik yarışına) girmekten imtina edin…

Çıldırdınız mı beyler siz?

14. Hiçbir şey onlardan kıymetli değil…

Aksini iddia edebilecek bir babayiğit varsa çıksın ortaya biz de tanışalım!

15. İçinde bulundukları durumla dalga geçmeden önce iyice bir düşünün…

Yine siz bilirsiniz tabii!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enes-manav

Bu galeride tam olarak dünyanın sahibinin hatunlar, erkeklerin onlara ayak uydurmaya çalışan fukaralar olduğu lanse edilmiş. vallaha çok doğru.

lee-mou

Ona özel uçak hediye edin devlet faiziyle öder merak etmeyin. Bro önce insanlığı bir başaralım da tür arası mükemmelleşmeyi düşünürüz.

ne-desem

Bu site de dahil olmak üzere farklı farklı platformlarda kadınlar gündem maddesi haline getiriliyor. Kadın tribi, kadınlar ne ister, kadınlar anlaşılmazdır gibi alt metinlerle kadınlar ötekileştiriliyor. Sanki normal insanlar değiliz de farklı bir evren de yaşıyormuşuz izlenimine kapılıyorum bu içerikleri okurken bu yolla kadınlar marjinalleştiriliyor. Bu nedenle hazırladığınız içerikler aracılığıyla bir konuya dikkat mi çekmeye çalıştığınıza yoksa eğlence yoluyla o grubu ötekileştirdiğinize mi dikkat edin.

lee-mou

libido alert

cxa1191s

Siz normalsiniz ama size göre normalsiniz. Bizde normaliz ama bize göre normaliz. Mesela benim için en kral rainbow roze bile maruldan değersizdir cünkü marulu çiğ köfteye sarıp yiyebilirsiniz hatta güzelde olur ama kadınlara göre tam tersidir.

asya-avrasya

1-yüzüzne dokun 2-bilgisayara dokun 3-arkana bak 4-bunu 5 yerde paylaş ve 3 dakika sonra konuşmak istediğin kişi facede olacak ve sana soru soracak evet de

sende_kimsiniz

Kadın tribiyle başa çıkamazsınız.Saçmalamayın. Eğer o trip atmaya karar verdiyse olay bitmiştir.

cxa1191s

Aslında bu çok doğru değil. trip atıyorsa zihni birşeye odaklanmıştır ki bu genelde erkeğin bir özelliği yada yaptığı hatadır. Konuyu dağıtabilirsen trip kalmaz.

Görüş Bildir