Kadın Olmanın Ne Kadar Zor Olduğunu Gözler Önüne Seren Birbirinden Şahane 13 Tespit

-

Kadın olmanın zorluklarını en ince ayrıntısına kadar ortaya koyan 13 şahane tespiti sizler için derledik!

1. Bizim büyük çaresizliğimiz: O çok beğendiğimiz ve milyon para döktüğümüz tulumlar tuvalete gidince bir işkenceye dönüşür. Hele bir de kapıda, tam karşınızda ayna varsa...

Kaynak

2. Tam yanımızdan geçerken yüksek sesle türkü çığırmaya başlayan erkeklerden zinhar etkilenmediğimizi anlatamayız. Onlar bu tavrına devam eder, biz de taciz edildiğimizle kalırız.

Kaynak

3. Geldi yaz ayları: Zayıflamak için yaptığımız yoğurt karışımını görünce aklımıza ilk olarak cips banmak gelir.

Kaynak

4. Kaba tabirle 'ayı' olduğunu anlayamadığımız erkeklere bir ömür harcarız. 😂

Kaynak

5. Her ne kadar anneler, sevgililer tam tersini söylese de o buluşma için uygun kıyafet hiçbir zaman yoktur: "Giyecek hiçbir şeyim yok!"

6. Başka annenin doğurduğu kardeşlerimiz olarak düşündüğümüz yakın arkadaşlarımızın her daim yanında olmak zorundayızdır: "Sakın yazma" diye tembihlesek de mesaj attığını öğrenince “İyi yapmışsın” desteğini daima veririz.

Kaynak

7. Şort giydik diye tekmeleniriz, mini etek giydik diye 'yollu(!)' oluruz, ses çıkaramadık diye rızamız var sayılır ama biz kadınsak onların ne olduğu anlaşılamaz.

8. Yaratılmış güzellik algısı nedeniyle 'büyük beden' mankenlere çok yakın olduğumuzu görürüz.

Kaynak

9. Sevgilimiz olduğuna kimseyi zinhar inandıramayız, en yakın arkadaşlarımız bile inanmak için evden çıkarmamızı bekler.

Kaynak

10. Alışveriş yaparken pek çok mekanı değerlendirir ve alacağımız şeyleri buna göre belirleriz: Toplu taşımada ya da şehrin en işlek yerlerinden birinde giyemeyeceğimiz şeyler vardır.

Kaynak

11. Atkuyruğu olarak tabir edilen ve insanı bütün gün gerim gerim geren saç modelini hemcinslerimizin ilaç kullanmadan nasıl atlattığını asla anlamayız.

Kaynak

12. Aşık olabilmemiz için kıyamet günü benzeri bir senaryo düşünürüz: Dünya tersine dönerse, Güneş Ay olursa...

Kaynak

13. Ne yaparsak yapalım, o alt göbek asla gitmez; asla...

Kaynak

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
coldhearted

Hepsini anlarım da köpek diye ayı beslemek nedir ya ve bunu farketmemek 😕

elifsah-celikhatiboglu

7.de izlandaya taşınmak isteyen gençler bence de taşının, türkiyeden 3 öküz eksilmiş olur. erkeklerin şu triplerini de anlamıyorum sanki memlekette herkes brad pitt, o yüzden herkes angelina jolie istiyor. valla türk kadınları güzellik konusunda türk erkeklerine on basar. önce kendinizi bilin sonra bizi beğenmeyin mk

canbaz67

Üni'deyken, bir kız için hiç güzel değil demiştim, en yakın arkadaşımın cevabı şu olmuştu : -Sen sanki Brad Pitt'sin laa. O günden beri bunu unutmam.

olta-balikcisi

Çokta şey yapmaya gerek yok. Nasıl olsa biz yine ayşeyle fatmaya sizde hasanla hüseyine kalacaksınız. Boşu boşuna birbirinizi gömmeyin :))

asgshs-sjsjsshs

feminizimden bahsederiz sonra uff kdn olmk ne kdr zor yhaa deriz

huseyin-kargi

#12 bir film mi?

Görüş Bildir