Kadın Cinayetlerini Meşrulaştırmak İçin Nafakayı Kullanan ve Üç Kuruş Ödemeyi Reddeden Erkeklere İki Çift Lafımız Var!

2.2bPAYLAŞIM

Çocuğuna 200 liralık nafakayı ödememek için dükkanını yakan babalar varken, erkeklerin bu konuda mağdur olduklarına inanmak gerçekten çok güç...

Son dönemin en çok tartışılan konularından biri hiç şüphesiz ki süresiz nafaka...

Bir yanda evliliği süresince mağdur edilmiş kadınlar, diğer yanda asıl mağdurun kendileri olduğunu söyleyerek üç kuruş nafakayı ödemeyi reddeden erkekler...

Şurada hem tartışmaları hem de nafaka hakkında doğru bilinen yanlışları anlatmıştık: 👇

Son Dönemin Popüler Tartışmalarından Olan ve Toplumu İkiye Bölen Nafaka Hakkında Bilinen Yanlışlar - onedio.com
Son Dönemin Popüler Tartışmalarından Olan ve Toplumu İkiye Bölen Nafaka Hakkında Bilinen Yanlışlar - onedio.com

Twitter'da hashtag'lerle yetkililere ulaşmaya çalışan ve açtıkları nafaka mağduru erkekler platformlarıyla sürekli paylaşım yapan bir grup bu sefer de kadın cinayetlerini kullandı.

twitter.com

Nafakanın kadın cinayetlerine sebep olacağını kast eden paylaşımlarıyla açık açık tehdit unsuru oluşturan bu erkek bireyler cinayetleri normalleştirerek suç işliyorlar.

Çocuklarına ödedikleri nafakalarla ilgili hiçbir sorunlarının bulunmadığını ve onlara ömür boyu bakabileceklerini ifade eden gruba ise bir şok dalgası geldi.

twitter.com

Twitter'daki bu paylaşımlara karşılık babalarından hiçbir şekilde nafaka alamayan kadınlar o nafakayı vermemek için babalarının attığı taklaları da anlattılar.

eärwen morçete'nin bu paylaşımına gelen yorumlara bakalım önce...

twitter.com

Evet, herkes hikayesini anlattı. Önce onları dinleyelim, sonra iki çift lafımıza geçelim...

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com
twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Kadınları öldürmeye kılıf arayan erkeklere hangi koşullarda ne kadar nafaka bağlandığını ve ödeyip ödemediğini bilemiyoruz elbette ama sırf bu sebeple cinayet işleyebileceğini beyan eden bir gruba güvenecek değiliz, ortada tecrübeler var. Çalışan kadınlara halihazırda zaten nafaka bağlanmıyor ama evliliği boyunca mağdur edilen, çalıştırılmayan, ev içi emeği görülmeyen kadınlar ne yapacak? 

Yok mu bunun çözümü? Tabii ki var; nafakanın kadın hakkı olmaması için kadınların istihdam edilmesi, kız çocuklarının eğitim almasının sağlanması ve devletin çocuklar için bir güvence sunması gerekiyor. Yoksa hiçbir kadın eski kocasından binbir taklayla gelen üç kuruşun peşinde değil. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Ben boşanılan kadına ömür boyu nafaka verilmesinden yana değilim. Çocuklar için işyerlerinin maaşları öderkenki,sigortasını göstererek ssk ve banka üzerinden yatırma zorunluluğu gibi zorunlu ve ciddi takip istenmesi şeklinde olması kansıındayım. Bu arada yukarıda baba demişsizniz ama, baba başka bişey, yukarıdaki o. cocukları başka şeydir. Baba örneği yoktu yukarıda. O yüzden dava düşer. ÇAT..! çocuğa bu nafaka kesinlikle verilmelidir.

bahanedir

Geliri ve hayatı rahat olan insanların sesi çıkıyor hep. Sanayi de veya inşaat'ta 2 kuruşa çalışıp nafaka ödeyenleri gören yok. Doğru ya haksız her zaman kendini en çok yırtandır

militarist

bir erkeği kanıtsız delilsiz sadece bir iftarayla hapise düşüren "kadının beyanı esastır" ilkesini içerisinde barındıran haklı olsa bile süresiz nafaka ödemeye mecbur bırakılan (aldatılma, ortada bir sebep yokken boşanma) #istanbulsözleşmesinehayır aynı zamanda #kadınaşiddetehayır kadınların özgürlüğünü kısıtlayan #çağdışızihniyetehayır

gunesliler

İşleyişte: kadın beyani "İŞLEM BAŞLATMADA ESASTIR" (gerçi o bile yok da) Geri kalan şeyler için suç unsurunda kanıt aranıyor. Onca sapık vs nıye ha bire salınıp duruluyor sanıyorsun dostum ?

sairsel

Bunlar şiddeti sadece fiziksel zannediyor, bu ülkede binlerce psikolojik şiddet mağduru erkek var ama bu sitede dahil iki yüzlü medya onu hiç dile getirmiyor!

enk-capital

Benim anlamadığım erkekler ne ara böyle zırlak oldu ya? Her türlü sorumluluğunu alamayacaksanız niye evleniyosunuz ki? İşin sonunda boşanmak da var. Başlarım sizin zırlamalarınıza! Evlenirim kadını çalıştırmam etinden sütünden faydalanırım kucağına çocuğu verir canım sıkılınca da basar giderim diyip sonra da zırlamayın bi zahmet! Hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin oh ne güzel!

militarist

youtube / watch?v=NDmB7omFBBg buna ne diyeceksin ?

Görüş Bildir