Görüş Bildir
Haberler
Kabine Değişikliğiyle İlgili Dikkat Çeken İddia: Daha Çok İsim Var, Değişiklikler Haziran'a Ertelendi

Kabine Değişikliğiyle İlgili Dikkat Çeken İddia: Daha Çok İsim Var, Değişiklikler Haziran'a Ertelendi

R.G.
21.04.2021 - 15:15

Uzun zamandır beklenen kabine revizyonu dün akşam gerçekleştirildi ancak gazeteci Fatih Altaylı bir iddia ortaya attı. Daha çok ismin değişmesinin planlandığını ancak son anda vazgeçildiğini belirten Altaylı, kabinedeki yeni değişiklikler için ise tarih verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilirken, yerine Mehmet Muş atandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adı altında ikiye bölündü. Bakanlığın ikiye bölünmesiyle Zehra Zümrüt Selçuk'un görevi sona ermiş oldu. Yeni kurulan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na ise Vedat Bilgin getirildi.

Söz konusu değişiklikler Ankara kulislerini hareketlendirirken Habertürk yazarı Fatih Altaylı, dün gece yarısı kabinede yaşanan revizyonla ilgili değerlendirmelerini köşesinde paylaştı. Kabine değişikliği için bazı gazetecilerin aylardır 'bugün 'diyerek haber yapmasını eleştiren Fatih Altaylı, söz konusu iddiaların sonunda dün gece gerçekleştiğini ifade etti.

'BİRKAÇ SAAT ÖNCE YAZMIŞTIM'

Altaylı, kabinede yaşanan revizyonla ilgili olarak değişiklikten birkaç saat önce kendisinin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımı hatırlattı. Kabinedeki revizyonla ilgili de çarpıcı iddialar ortaya koyan Altaylı, dün gece daha fazla Bakan'ın görevden alınacağını ancak 'son dakika' kararıyla bu isimlerin açıklanmasından vazgeçildiğini yazdı. Altaylı, söz konusu değişikliklerin Haziran'a ertelendiğini iddia etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
melih baykurt

akp rakamlara sadece ankette bakar. demek durum gerçekten göründüğü gibi 2-3 mikrofona iltifatlarla konuşanlar azınlık artık