K-Pop Fanları ve TikTok Kullanıcıları, Trump'ın Seçim Mitingini Binlerce Bilet Ayırtarak Trolledi

 > 
25PAYLAŞIM

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumartesi günü Oklahoma Tulsa'da gerçekleştirdiği mitingde katılım beklenenden az oldu. Bunun nedeni olarak ise yüzlerce genç TikTok kullanıcısı ve K-Pop hayranının miting için bilet ayırıp gitmemesi gösterildi.

New York Times'ın haberine göre Trump'ın kampanya sorumlusu Brad Parscale, pazartesi günü yaptığı paylaşımda, miting için 1 milyondan fazla bilet talebi olduğunu duyurmuştu.

Ancak mitingde katılım beklenenden çok daha düşük oldu.

Olası bir kalabalık için miting salonunun dışına kurulan platformların da boş kaldığı görüldü.

Yaklaşık 19 bin kişi kapasiteli salondaki boş koltuklar böyle görüntülendi.

Trump'ın kampanya sözcüsü Tim Murtaugh, katılımın düşüklüğünü protestocuların engellemelerine bağlarken gazeteciler çok az sayıda protesto gerçekleştiğini kaydetti.

TikTok ve K-Pop hayranları binlerce bilet almış

Habere göre miting için ücretsiz bilet alınacağı duyurulunca çok sayıda K-Pop hayranı TikTok kullanıcısı, kendi hesaplarından direktifleri paylaşarak binlerce bilet ayrılmasını sağladı. 

Hareket kısa sürede TikTok'ta yayıldı ve kullanıcılar miting için bilet almanın yollarını gösteren videolar paylaştı.

"Bu çocuklar çok zeki, her şeyi düşünmüşler"

Harekete katılan kullanıcıların çoğu 24 ile 28 saat arasında paylaşımlarını sildi.

Şaka hareketine katılanlardan YouTuber Elijah Daniel, "Hareket genel olarak TikTok üzerinden yayıldı. K-Pop Twitter'ı ve TikTok arasında bir işbirliği var, bilgi paylaşımını çok hızlı yapıyorlar. Videoları öne çıkaracak algoritmalara hakimler" dedi. 

Daniel, "Trump kampanyasının rüzgarı yakalamasını engellemek için paylaşımları sildik. Bu çocuklar çok zeki, her şeyi düşünmüşler" dedi.

"TikTok'taki gençler tarafından kandırıldınız"

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Alexandria Ocasio Cortez, Trump kampanyası yöneticisi Parscale'e bir tweet atarak "TikTok'taki gençler tarafından kandırıldınız" yazdı.

Cortez, mesajında şu ifadelere yer verdi: Aslında sahte bilet rezervasyonu yaparak sizi bir milyon insanın 'beyaz üstünlükçü açık mikrofon etkinliğinizin' Kovid-19 zamanında bir arena doldururacağına inandıran TikTok'taki gençler tarafından kandırıldınız"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir