Görüş Bildir
Haberler
İzmir'de Kan Donduran Taciz Vakası: Kantinci 15 Öğrenciyi Taciz Etmiş

İzmir'de Kan Donduran Taciz Vakası: Kantinci 15 Öğrenciyi Taciz Etmiş

İzmir'de tutuklanan 44 yaşındaki kantinci Turan Duman'ın Ülkü Ortaokulu'ndaki 15 öğrenciyi taciz ettiği ortaya çıktı. Veliler, tutuklanan kantinci dışında olayı örtbas etmeye çalıştıkları gerekçesiyle okul müdürü Ali Gür ve iki öğretmenden de şikayetçi oldu. Öğrencilere psikolojik destek verilirken, çocukların kayıtları başka okullara alındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Karabağlar ilçesindeki Ülkü Ortaokulu'nda kantinci Turan Duman (44) iddiaya göre, 7'nci ve 8'inci sınıfa giden kız öğrencileri farklı zamanlarda taciz etti. Öğrencilerin olayı anlatması üzerine aileler, polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Duman sevk edildiği adliyede tutuklandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü idari soruşturma başlattı.

Veliler, okul müdürü ve 2 öğretmenden de şikayetçi oldu

Veliler, okul müdürü ve 2 öğretmenden de şikayetçi oldu

Duman'ın okuldaki 15 öğrenciyi taciz ettiği ortaya çıktı. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giderek ifade veren mağdur sayısının 15'i bulduğu öğrenildi. Velilerin tutuklanan Duman'ın dışında olayı örtbas etmeye çalıştıkları gerekçesiyle okul müdürü Ali Gür, rehberlik öğretmeni Hediye Sade, fen ve teknoloji öğretmeni Harika Bilgen'den de şikayetçi olduğu belirtildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tacize uğrayan öğrencilere psikolojik destek verilirken, çocukların kayıtları başka okullara alındı.

'Kantinci alışveriş yaparken para verirken kızımın elini tutmuş'

'Kantinci alışveriş yaparken para verirken kızımın elini tutmuş'

Olayla ilgili mağdur öğrencilerin velileri SABAH'tan Ceyhan Torlak'a konuştu. 14 yaşındaki kızının 8. sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen anne S.G., 'Kantinci kızıma 'Kızların içinde en güzeli sensin' diyerek sözlü tacizde bulunmuş. Duruma ailelerine anlatmak isteyen öğrenciler okul müdürü ve öğretmenler tarafından engellenmiş. Asıl üzücü tarafı olayın örtbas edilmeye çalışılması' dedi.

42 yaşındaki baba H.K., 'Kızım 7. sınıfa gidiyor. Kantinci alışveriş yaparken para verirken kızımın elini tutmuş. Daha sonra kızımın arkasından sarılmak istemiş. Kızım kantinciyi iteklemiş ve tepki göstermiş. Kızımla birlikte iki arkadaşını durumu bize bildirmesinler diye odaya kapatmışlar. Kızım bu olaydan psikolojik olarak çok etkilendi.

Hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen bir haftadır ateş içinde. Bunlara sebep olanların en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz' dedi.

3 çocuk annesi B.D. (35), 'Kızım o günden beri uyuyamıyor. 8. sınıf öğrencisi kızımı gece ayna karşısında kendi kendine konuşurken buldum. Bu olaydan çok etkilendi. Psikolojik destek alıyoruz' dedi.

Çocuklar taciz olayını ailelerine haber vermesin diye kapalı tutulmuş

Çocuklar taciz olayını ailelerine haber vermesin diye kapalı tutulmuş

Kızı ile birlikte toplam 3 kız öğrencinin 3 ders boyunca cep telefonu olmadan izolasyon odasında tutulduğunu anlatan B.D., 'Çocuklar taciz olayını ailelerine haber vermesin diye sabah saat 09.30'dan öğlen 12.30'a kadar bu odada kapalı tutulmuş. öğretmen ellerinden telefonu almış' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
10
5
1
1
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
o yorum yapılacak

O müdür iti ile 1 öğretmen müsveddesinide atsınlar içeri. Bu haberi izledim velileri bıraksalar okulu yıkacaklardı. İnsanların canını yakmışlar ahlaksızlar. ... Devamını Gör

DailyDose

sapıklar toplum arasına karışip eylemlerini gerçekleştirmek için kantinci oluyor sanırım şunu unutmayalimki insanlar en değerli varlıkları olan evlatlarını e... Devamını Gör

biri

büyük ihtimalle müdür ve öğretmenler sapık oç'na bu kantin ihalesini verenlerdir. işin ucu kendilerine dokunacağı için asıl amaçları kendilerini korumaktır. ... Devamını Gör