İzlemekten Büyük Keyif Alacağınız Birbirinden Harika 16 Kısa Animasyon

-

Arkasında müthiş bir yaratıcılığın ve ekip işinin olduğu olağanüstü çalışmalara hayran kalmamak mümkün değil. İnsanı iç dünyası ile baş başa bırakan, zaman zaman da duygusallığını ön plana çıkaran kısa metraj filmleri izlemeyi hepimiz severiz. İşte o 'kısa ama etkili' filmlerin en güzel örneğini oluşturan animasyon kısalarının birbirinden harika örnekleri...

1. The Wishgranter

Dilek diledikten sonra ne olacağını her daim merak etmişizdir. 'The Wishgranter' tam da bu merakımız üzerine yapılmış harika bir animasyon...

2. Borrowed Time

Pixar sanatçıları Andrew Coats ve Lou Hamou-Lhadj’nin duygu yüklü ödüllü kısa filmi Borrowed Time, dokunaklı bir affetme hikayesi anlatıyor.

3. The Present

The Present bir çocuğun karanlık ve vahşet dolu dünyasından sadece çocuksu bir yansıtılmış gülümseme ile nasıl dışarıya çıktığını, patlak verdiğini içinize işleyen bir hüzünle aktarıyor.

4. Sanjay's Super Team

Sanjay'in hikayesinde, babasının meditasyonlarından ve tanrılarına olan bağlılığından sıkılan küçük Sanjay’in bu tanrıları süper kahramanlar olarak hayal edişlerine konuk olacağız.

5. Coda | Türkçe Altyazılı

Coda, bir gece sarhoşken kaza geçiren bir adamın ruhunun Ölüm ile diyaloğunu konu alıyor. Animasyon, ölüme ve insanın doğasında yer alan ölümden kaçmaya dair insanın içine işleyen bir hikayeye sahip.

6. A Small Escape

A Small Escape ev sahipleri evden ayrılınca oradan oraya kaçmaya çalışan bir makasın macerasını anlatıyor.

7. Fresh Cut Grass

Robert Cullen’in yazıp yönettiği “Fresh Cut Grass” isimli animasyon büyük şehirde kız kardeşini arayan küçük bir köpeğin hikayesini anlatıyor.

8. Piper

Piper çok tatlı bir yavru kuşun annesi tarafından hayatta kalmak için nasıl beslenmesi gerektiğini ve kuşun da gösterdiği çabayı renkli ve harika bir dille anlatıyor.

9. El Empleo/The Employment

The Employment, iş hayatının aslında 'modern kölelik' diyebileceğimiz bi kavrama nasıl dönüştüğünün resmin çiziyor.

10. Bear Story

Yönetmenliğini Gabriel Osorio'nun yaptığı kısa film sirk öncesi ailesiyle geçirdiği günleri hatırlamaya çalışan yalnız bir ayıyı temel alıyor.

11. Little Freak

Freak, küçük bir çocuğun doğum gününde babasının getirdiği bir dilim pastanın üzerindeki mumu üfleyeceği sırada bir takım gerçeklerden şikayet etmesi üzerine odaklanıyor.

12. We Can't Live Without Cosmos

Her noktasında yaşam sevinci bulunduran We Can’t Live Without Cosmos iki yakın arkadaşın astronot olmakla ilgili çocukluk hayallerini anlatıyor.

13. Papa

Papa kaşif bir baba ve küçük kızı arasındaki ilişkiyi konu alıyor.

14. Lily & The Snowman

Lily & The Snowman, değer verdiklerimize zaman ayırmamız gerektiğini anlatan harika bir animasyon olarak karşımıza çıkıyor.

15. Death in Space

Thomas Lucas imzası taşıyan kısa animasyonda uzayda ölmenin bütün yollarına yer verilmiş!

16. The Counting Sheep

Katelyn Hagen imzası taşıyan The Counting Sheep, uykuya dalarken saymadığımız numaralardaki koyunların neler çektiğini anlatan eğlenceli kısa bir animasyon.

Daha fazla eğlenceli video için Onedio Video'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulsah-onuralp

Hepsi muhteşemmm :> #8 Piper indirmek istedim fakat indiremedim full halini linkleyebilecek var mıı? :(

aleyna-bahcali

tek kelime ile mükemel

nur-bozar

şu iki astronot arkadaş yüreğimi dağladı be offf :(

samet-halvaci

hepsi birbirinden güzel işimizi ısıtan animasyonlar

so-far-so-good

#1 İNSİDE OUT U ANDIRDI

Görüş Bildir