İyi Tarafları da Var! Sosyal Medyanın Gücü Sayesinde Problemlerine Çözüm Bulan 13 Kişi

111PAYLAŞIM

Sosyal medya deyip geçme...

1. Facebook sayesinde kendisine yavru bulunan köpek:

Daisy isimli köpek, çıkan yangında 7 yavrusunu kaybetti ve derin bir depresyondaydı. Sahibi, annesi ölmüş 8 yavru köpeğin sahibine Facebook üstünden mesaj attı ve Daisy, minik yavruları kendisininmiş gibi kabul etti. Yorumlarda ise benzer durumları yaşayan sahipler de hikayelerini paylaştı.

2. Twitter sayesinde meşhur olan çörekçi:

'Billy's Donuts' adında çörekçi açan Teksaslı adamın işleri çok iyi gitmiyordu ve adamın oğlu babasının üzgün halini çekerek Twitter'da paylaştı. Paylaşılan tweet 750.000 beğeni aldı. Şimdi ise günde onlarca müşteri ağırlıyorlar ve hatta içlerinden bazıları aldıkları çörekleri Teksas'a götürmek istiyor.

3. Instagram sayesinde genç babaların çocuklarının alt değiştirme sorununu çözen adam:

Genç baba, Instagram hesabında alt değiştirme ünitesi olmadığı için kucağında çocuğunun altını değiştirirken çektirdiği fotoğrafı paylaştı. Fotoğraf, bir bez firmasına ilham oldu ve Amerika'da erkekler tuvaletlerine yaklaşık olarak 5,000 tane alt değiştirme ünitesi konuldu.

4. Otizmli bir kıza Twitter yardım etti:

Belli nesnelere karşı takıntısı olan Elise, sevdiği bir kıyafetini kaybettikten sonra bu duruma çok üzülmüş. Twitter'a atılan tweet sayesinde birçok insan aynı kıyafeti bulmaya çalışmış ve sonunda bulunmuş.

5. Sosyal medya sayesinde opera sanatçısı olan taksi şoförü:

Güney Afrika'da taksi şoförlüğü yapan Menzi Mngoma, bir müşterisiyle yolculuk ederken şarkı söyledi ve müşterisi Menzi'nin videosunu sosyal medyada paylaştı. Daha sonrasında taksi şoförü, Capetown Operaya davet edildi ve Los Angeles'taki bir yetenek yarışmasına katıldı.

6. Doğum gününde yalnız olan çocuğun yardımına sosyal medya yetişti:

Florida'da yaşayan 6 yaşındaki çocuğun doğum gününe kimse katılmamış ve çocuk, bu olaya fazlasıyla üzülmüş. Daha sonrasında çocuğun annesi Facebook'tan bununla ilgili bir paylaşım yapmış. Aradan çok geçmeden polis ve itfaiyecilerin de içinde olduğu 40 kişilik bir grup çocuğun doğum gününü kutlamak için hediyeleriyle birlikte ailenin yanına gitmiş.

7. Birbirlerinden hoşlanan çift, isimlerini bilmeden sosyal medya sayesinde buluştu:

Savannah Campbell, mağazada sohbet ettiği kişiden hoşlanmış fakat adını veya telefon numarasını sormayı akıl edememiş. Daha sonrasında hoşlandığı kişinin köpeğinin adıyla sosyal medya sayesinde adama ulaşmış. Birbirleriyle muhabbeti ilerleten çift, flörtleşmeye başlamış.

8. Facebook sayesinde kaybettiği protez kulağını bulan adam:

Protez kulak kullanan Merritt Yeager, plajda kulağını kaybediyor ve sonrasında kulağı bulan bir vatandaş durumu polise bildiriyor. Polisin ise Facebook üzerinden yaptığı paylaşım sayesinde protez kulağın sahibi bulunuyor.

9. Tek bacağı kesilen adama sosyal medyadan yüzlerce kişi destek oldu:

"Bacağım bir saat içinde kesilecek" diyerek fotoğraf paylaşımı yapan motosiklet tutkunu, sosyal medya üzerinden benzer hikayelerin anlatıldığı yüzlerce yorum aldı. Geçirdiği kaza sonrasında tek bacağını kaybeden adam, tüm yorumları okuyacağı ve hepsine tek tek cevap vereceği sözünü verdi.

10. Parası çalınan küçük kız, sosyal medya sayesinde daha fazlasına sahip oldu.

9 yaşındaki Alizay, bağış yapmak için sattığı limonatalarla kazandığı 9 dolarını çaldırdı. Küçük kızın babası, yaşadıkları olayı Twitter hesabında paylaştı ve ertesi gün, kızı korumak için gerçek polisler geldi. Küçük kız, o gün tam 300 dolar kazandı.

11. Saçı yüzünden işe alınmayan fakat sonrasında mankenlik ajansına kabul edilen adam:

Kerion Washington'ın annesi, Facebook hesabında oğlunun saçları yüzünden başvurduğu işe alınmadığını ve bu yüzden tema parkında çalışmaya devam ettiğini söyledi. Paylaşımı 20.000 beğeni alarak viral oldu ve Kerion, ünlü bir mankenlik ajansının temsilcileri tarafından fark edildi.

12. Parası olmadığı için gidemediği seyahatin sahte videosunu paylaşan adam sosyal medya sayesinde hayalini gerçekleştirdi:

Hawaii'ye gidemediği için yeşilliğin içinde oradaymış gibi çekip paylaştığı videoya 600.000 beğeni alan genç adam, uçak bileti satıcıları tarafından cennet adaya bilet aldı.

13. Sosyal medya sayesinde büyülü sığınağa ulaştı:

Küçük Rachel, kreş yolu üstündeki kilitli küçük alanı gördüğünde annesine orada gerçek perilerin yaşadığını söyledi ve içine bakmak istedi. Rachel'ın annesi, sosyal medya sayesinde 'perili evin' sahibini buldu ve anahtarı alıp içine küçük hediyeler ve bir mektup bıraktı. Rachel ise hayallerine sosyal medya sayesinde ulaştı.

Bonus: İnternette gördüğünüz her şeye güvenmeyin...

Bali'de bulunan Penataran Lempuyang tapınağına giden binlerce kişi gördükleri manzara sonrasında hayal kırıklığına uğruyor. Aslında tapınağın önünde su birikintisi yok. Fotoğraflarda o şekilde görünmesinin sebebi ise fotoğrafçıların kamera lensinin önüne koydukları aynalardan kaynaklanıyor.

Sizlerin sosyal medyanın gücüne şahit olduğu durumlar var mı? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
idiotloji

şuraya bir Haluk Levent bırakalım :)

Görüş Bildir