Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İsveç Bir İlke İmza Atabilir: İş Yerlerinde Seks Molası Teklifi

 > 
1.4bPAYLAŞIM

Ülkenin kuzeyindeki Övertorneå'daki 42 yaşındaki Belediye Meclisi üyesi Per-Erik Muskos, verimliliği ve aile ilişkilerini geliştireceği gerekçesiyle çalışanlara mesai saatleri içinde evlerine gidip partnerleriyle seks yapabilmeleri için 1 saatlik mola izni verilmesini teklif etti. Teklif kabul edilirse, İsveçliler mesai saatlerinde seks yapabilmelerine izin verilen ilk halk olacak...

Önergede, nüfusun ve doğum oranının azalmasına dikkat çekiliyor, bir taşla iki kuş vurulmuş olacağı vurgulanıyor ve "Personel sağlıklı yaşam saatinde eve giderek partneriyle seks yapmaya teşvik etmelidir’’ deniyor.

Muskos ayrıca teklifin kabul edilmemesi için hiçbir sebep görmediğini söylüyor: "Araştırmalar seksin sağlık üzerindeki faydalarını ortaya koyuyor"

Muskos, Norrbottens Kuriren gazetesine verdiği açıklamanın devamı ise şöyle: 

"Seksin uzun süren birçok ilişki için az bulunur bir unsur olduğunu düşünüyorum. Günlük yaşam stresli ve evde çocuklar var. Biraz mahremiyetin keyfinin çıkartılması için bir fırsat olmalı.

Günümüz toplumunda çiftlerin birbiriyle gerektiği kadar vakit geçiremediğini söyleyen Muskos, teklifinin ilişkilerdeki kaliteyi arttırmasını umduğunu da ekliyor.

DHA, Stockholm muhabiri Ersin Arslan'ın aktardığı bilgiye göre Muskos’un önergesi meclis üyeleri arasında gülüşmelere neden olmuş. 

Ancak Per-Erik Muskos konunun şaka yapılacak yanının da olmasına karşın kendisinin ciddi olduğunu belirtmiş.

İsveç'te son yıllarda çalışma verimliliğini arttırmak ve çalışanların özel hayatlarına daha fazla vakit ayırarak daha mutlu olmaları amacıyla altı saatlik mesai süresine geçen kurum sayısı arttı.

Coe-Rexecode kuruluşunun bir araştırmasına göre, Avrupa'da Finlandiyalı ve Fransızlardan sonra tam zamanlı işlerde en az çalışma süresine tabi tutulanlar İsveçliler. 2015'te sıradan bir İsveçli 1.685 saat çalışmış.

Avrupa Adalet Divanı, iki adet çalışan ve işveren davasını baz alarak çalışma saati ve izin günleri hakkı konusunda önemli reformlar yapmıştı 👇

Avrupa'da Yüksek Mahkeme Kararı: Çalışanların Yolda Geçirdiği Zaman Mesaiye Dâhil! - onedio.com
Avrupa'da Yüksek Mahkeme Kararı: Çalışanların Yolda Geçirdiği Zaman Mesaiye Dâhil! - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir