İstikamet Aşk! Çin'deki Yalnızların, Ruh Eşlerini Bulmak İçin Bir Gecelik Seyahate Gönderildiği Aşk Treni

9PAYLAŞIM

Aşk bir yolculuk değil de nedir ki? 😍😍

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Çin'de ülkedeki 200 milyon yalnızın "aşk" istikametine götürülmesi için özel bir tren hizmeti tasarlandı.

1.000'den fazla genç erkek ve kadın geçen hafta bir gecelik romantik bir seyahate çıktılar. Hayallerindeki aşkı, kendileriyle aynı düşüncelere sahip yolcular arasından bulmayı umuyorlardı.

Y999'un "Love-Pursuit Train" yani "Aşk Arama Treni" 3 yıl önce gençlerin tanışması için yaratıcı bir platform olarak işe başladı.

Trenin yıllık planlanan seyahatlerinden 3 tanesinde, trene 3 binden fazla yolcu bindi ve bu trende tanışıp ruh eşini bulan 10 çift evlendi.

Son sefer, geçtiğimiz Çarşamba günü iki gün bir gecelik bir yolculuk için Chongging North İstasyonu'ndan hareket etti.

Aralarında Chengdu Demiryolu'nun 70 çalışanının da bulunduğu, aşk arayışında olan yüzlerce kişiyi taşıyor bu tren.

Yaratıcı çöpçatanlık hizmeti, Chengdu Demiryolu yetkilileri ile Chongging Komünist Gençlik Birliği iş birliği ile başlatıldı.

Yolculuğun planlayıcıları, katılımcıların birbirini daha iyi tanımalarını sağlamak için yemek ve çeşitli oyunlar tasarladılar. Yolcular Zhuo Shui isimli antik su kentinde durarak, geleneksel bir gösteri izliyorlar ve 1.000 kişilik bir ziyafete katılıyorlar.

Eşi benzeri olmayan bu maceraya katılan Yang Huan isimli bir yolcu daha şimdiden bir erkek arkadaş bulduğunu söyledi.

"Birbirimizi dönüş yolundan tanıdık ve benzer değerlere sahip olduğumu fark ettik. İkimiz de "To the Oak Tree" isimli şiirde anlatıldığı gibi ruh eşimize adeta taptığımız ama yine de bağımsız olabildiğimiz bir aşk istiyorduk. Birlikte olmaktan keyif alıyorduk. Doğal, kolay ve nazlı olmayan bir ilişkiydi."

Yang, yeni erkek arkadaşıyla birbirlerini tamamlarken bir yandan da birbirlerine bir şeyler katabilecekleri bir ilişkileri olmasını umuyorlar.

Çin'deki gençlerin aradıkları aşkları bulmaları biraz zor olabiliyor. Çünkü ülkedeki cinsiyet dağılımında ciddi bir fark bulunuyor.

Gelecek 30 yılda 30 milyon Çinli erkeğin yalnız olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle 2016 yılında yalnızca tek çocuk sahibi olma kuralı kaldırıldı.

Tek bir çocuğa izin verilmesi birçok çiftin doğmamış kız çocukları, erkek çocuk sahibi olma şansı için aldırmaları anlamına geliyordu.

Öte yandan artan yaşam harcamaları ve baskıdan ötürü birçok genç insan evlenmemeyi tercih ediyor. Yapılan son araştırmaların istatistiklerine göre Çin'in evlilik oranı geçen yıl düşüşteydi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir