Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşten Çıkarılan Arkadaşları İçin Eylem Yapan Renault İşçisine Polis Müdahalesi

Anasayfa > Gündem

Oyak Renault fabrikasında işten çıkarılan arkadaşlarına destek için fabrika önünde yolu kapatan işçilere polis müdahale etti. 

Bursa'daki Renault otomotiv fabrikalarında geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirilen ve üretimde 94 aracın eksik çıkmasına sebep olan eylemleri organize ettiği gerekçesiyle işten atılan 10 işçi için arkadaşları üretimi durdurdu. 

Bu sabah vardiyaya giren çalışanlar, işten çıkarılan arkadaşlarına destek amacıyla üretime başlamadı.

Birleşik Metal-İş Sendikası ise fabrikadaki durumu, 'Onurlu yiğit Renault işçileri arkadaşlarını yalınız bırakmayacaklarını ilan ettiler. Renault Bursa Fabrikası'nda üretim durdu.' mesajıyla kamuoyuna duyurdu.

Birleşik Metal İş Sendikası'na üye 10 işçinin işten çıkarılmasını protesto etmek isteyen sendika üyeleri, arkadaşlarına destek vermek için Bursa-Mudanya karayolundaki fabrika önünde toplandı.

Bazı işçilerin yola yatarak trafiği engellemesi üzerine polis, işçilere müdahalede bulundu. Olayda Bileşik Metal - İş'in verdiği bilgiye göre 15, AA'nın verdiği bilgiye göre ise 7 kişi gözaltına alındı.

AA, DHA, CHA ve Evrensel

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
5
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

bu ülkede artık ar damarım patladı. herşey normal her şey müstahak bize