İşte Michigan Üniversitesinin Drone Avcıları

-

Michigan Üniversitesi tarafından geliştirilen drone avcısı, “düşman” drone’ları ağ atarak etkisiz hale getiriyor.

Drone avlamak için av tüfeği veya ateşli anti drone sistemleri yeterli gelmediyse veya silahlara karşıysanız üzülmeyin, bunun için çok daha insancıl ve temiz bir çözüm var. Dr. Mo Rastgaar liderliğinde Michigan Üniversitesi tarafından geliştirilen drone avcısı, “düşman” drone’ları ağ atarak etkisiz hale getiriyor.

Bünyesinde bir mekanizmaya bağlı ağ taşıyan örümcek drone, hedefe yaklaşık 24 metre uzaklıktan ağ fırlatarak etkisiz hale getiriyor ve ağlarıyla ördüğü drone’u güvenli bölgeye taşıyor. Uçuşa izinsiz yerlerde bulunan drone’lar için geliştirilen anti-drone sistemi, çok daha güvenli ve etkili bir çözüm sunuyor. Şimdilik manuel olarak kontrol edilebilen drone’un ileride otonom özelliğe de kavuşacağı belirtiliyor.

Bilindiği üzere Nisan 2015’te, radyoaktif madde taşıyan bir drone, Japon başbakanının çatısında bulunmuştu. Bunun üzerine Tokyo polisleri drone’u vurarak etkisizleştirmeyi denemişti ancak bu durum radyoaktif parçaların etrafa dağılmasına sebep olabiliyordu ve Japonya’da buna çözüm olarak ağ atan bir drone geliştirilmişti. Michigan Üniversitesi’nin de benzer bir yöntem izleyerek geliştirmiş olduğu drone avcısı, böyle bir duruma sebep olmadan zararlı drone’ların yakalanmasını sağlamayı hedefliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Japonya
Görüş Bildir