Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Valiliği'nden 'Alkol Satışı' Açıklaması

etiket İstanbul Valiliği'nden 'Alkol Satışı' Açıklaması

Batuhan
03.05.2021 - 08:43

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alkol ürünlerinin satılmasını yasaklayan kararda, 'İlimiz genelinde 17.05.2021 Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olmasına, market, bakkal ve büfe gibi yerlerde de alkol ürünü satılmamasına karar verilmiştir' denildi

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul'da İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla tam kapanma sürecinde, alkol ürünlerinin satılmasının yasaklandığı bildirildi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, 'İçişleri Bakanlığının Genelgesine istinaden; İlimiz genelinde 17.05.2021 Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olmasına, market, bakkal ve büfe gibi yerlerde de alkol ürünü satılmamasına karar verilmiştir' denildi.

"Adli işlem başlatılacak"

"Adli işlem başlatılacak"

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

'Kaymakamlar ve ilgili Kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.'

İzmir Belediyesi: İmza atmadık

İzmir Belediyesi: İmza atmadık

Öte yandan İzmir'de de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde, alkol ürünlerinin satılmasının yasaklandığı bildirildi.

Valilikten dün yapılan açıklamada, Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda, kentte alınacak tedbirlerin görüşüldüğü belirtildi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 27 Nisan tarihli genelgesi ve 21.04.2021 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olması gerektiği aktarıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi de, 'İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda oy birliğiyle alındığı açıklanan 2021/28 sayılı kararda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer'in imzası bulunmamaktadır' açıklamasında bulundu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
226
88
14
10
8
8
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hasret Uncu

Namazımı kılan alkolü agzıma bile almamış biri olarak söylüyorum, dinde zorlama yoktur! Zorla bir yere varılmaz. Bırakın kim ne yapıyorsa yapsın. Burası cogu... Devamını Gör

pofudukpofyumak

Ne kadar güzel bir düşünce.. Keşke herkes sizin gibi düşünebilse.. Allah orucunuzu da, ibadetlerinizi de kabul etsin inşallah..

türkiye mutasyonu bu işte. metrobüste, kongrelerde bulaşmayan virüs tekel bayilerinde öldürücü derecede bulaşıyor.

Onur

Bende çayı pek sevmiyorum. Vücuttaki suyu ve demiri atıyor. Üstelik damağımda kötü bir tat bırakıyor. Pandemi döneminde insanlar çay içip sosyallesiyor, sosy... Devamını Gör