Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul'daki En Minnoş Mekanlardan Biri: Yeni Dostlar Sahiplenebileceğiniz Yedikule Hayvan Barınağı

-

İstanbul Fatih'te hayvanseverlerin ziyaret edebileceği, sevgilerini içerideki küçük dostlarla paylaşabileceği çok güzel bir mekan var. Bu mekanın adı Yedikule Hayvan Barınağı. Buradaki minik dostlarımıza bir yuva açmak isteyenler de yetkililerle konuştuktan sonra onları sahiplenebiliyor. 

Siz de istediğiniz zaman ziyaret edebilir, ihtiyaçları olan sevgiyi onlarla paylaşabilirsiniz. Gelin hep birlikte bu şirin mekana yakından bakalım:

Evet. burası 3 binden fazla köpeğin barındığı, tedavi edildiği ve hayvan dostlarının yeni dostlar edindiği Yedikule Hayvan Barınağı.

Fatih Belediyesi ile Yedikule Hayvan Dostları Gönüllülerinin birlikte yürüttüğü bu anlamlı proje, birçok hayvansever derneği tarafından da desteklenmekte ve beğenilmektedir.

Hayvanseverler bireysel veya toplu olarak sevimli dostlarımızı ziyarete geliyorlar...

Dostlarımız ise bu ziyaretlerden oldukça memnun.

Hatta en çok ihtiyaç duydukları şey; şefkatiniz...

Sıcak bir dokunuşunuz...

Kısa da olsa ilginiz...

Sevginiz...

Sarılmanız...

Dostlarımız burada güvendeler fakat sizlerin de sevginize hatta sahiplenmenize ihtiyaçları var.

Böyle sevimli bir dostu kim istemez ki? :)

Barınağın amacı, dostlarımızın sağlıklı yaşamalarını sağlamak ve onlarla yuvasını paylaşmak isteyen hayvanseverlerle buluşturmak.

Sizler de dost edinmek istiyorsanız, petshoplar yerine Yedikule Hayvan Barınağı'nda parayla satın alamayacağınız bir mutluluğa sahip olabilirsiniz.

Bu mutluluğu burada yaşayan ve yaşatan Mimar Meral Olcay barınağın kurucu sorumlusu, dostlarımızın gönüllü annesi.

Ekibiyle birlikte bebekken şiddet gördüğü için felç kalan Çiço ve diğer 3 binden fazla dostumuza umut oldular. Bizce kocaman bir alkışı hak ediyor. 👏👏

Ve elbette projenin ev sahibi, aynı zamanda hayvan dostu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'e de sonsuz teşekkürler. 🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-yazicioglu

Çok güzelsiniz siz ya. Allah razı olsun orada uğraşıp emek verenden de oraya gidip az çok demeden yardım edenden de. İmkanı olan bir iki haftada bir uğrasın derim. Her hayvanı severim, hepsi kıymetlidir ama köpekler ayrı bir dünya benim için.

erlik

Satın alma sahiplen. Bir hayat kurtar. Sende kahraman ol. Hemde sokaktan bir canlıya barınacak yer ve yemek sağlayarak çevrene bir katkı sağla. Seni annen, baban, kardeşin, akarabaların, eşin, dostların hatta evladın terk eder. Dünya sana sırtını döner ama köpeğin ömrü yettikçe bırakmaz.

derin-a-clk

Satın alma sahiplen

suga_yoongi_tr

helal olsun ya bu kadar çok kötü haberin üzerine böyle bir haber duymak iyi geldi

ezsl.ll

Allah razı olsun 🙏 içimize su serpildi böyle şeyleri gördükçe.

Görüş Bildir