Görüş Bildir
Haberler
IŞİD, Bağdadi'nin Öldüğünü Doğruladı

IŞİD, Bağdadi'nin Öldüğünü Doğruladı

Ulaş
25.04.2015 - 15:58
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Birkaç gün önce ABD'nin hava saldırısında yaralanan Ebubekir el-Bağdadi'nin ölümünü doğrulayan IŞİD komutanları, yeni 'Halife' Ebu Ala Al-Afri'ye biat etti.

Irak haber ajansı Waradana'ya konuşan Musul'dan bir kaynak, 'Örgüt komutanları, birkaç gün önce ABD'nin hava saldırısında yaralanan Bağdadi'nin ölümünü doğruladı. Bağdadi, yaralandıktan sonra götürüldüğü Suriye'nin Rakka kentinde özel doktorun kucağında öldü' diye bildirdi.

IŞİD komutanlarının Musul yakınlarındaki Telafer kentinde Saddam Camisi'nde yeni 'Halife'ye biat ettiği belirtildi.

IŞİD'İN YENİ LİDERİ AFRİ

Irak medyası, benzeri görülmemiş vahşet sergileyen IŞİD militanlarının yeni liderinin Ebu Ala Al-Afri lakabını alan Abdurrahman Mustafa al-Şeyhlar olduğunu duyurdu.

Telafer doğumlu Afri, fizik öğretmenliği ve ilahiyat eğitimini almasına rağmen dolmuş şoförlüğü yaparak para kazanıyordu. 1990'lı yıllarda, Telafer'in ilk tekfirci ve cihat ideolojisinin öğreticisi oldu. Afri'nin çoğu zaman gizli bazen de açık şekilde Büyük Pazar Camisi'nde vaaz verdiği ifade ediliyor.

ABD işgal ordusunun baskıları yüzünden 2004'te memleketinden kaçan Afri, El-Kaide'ye katıldı. Uluslararası terör örgütünün Irak'taki danışma kurulunun başkanı olan Afri, selefi gibi Amerikalılar tarafından göz altına alınmıştı ancak belli bir süre sonra serbest bırakılmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0