Irkçı ve Cinsiyetçi Paylaşımları Ortaya Çıkan Başhekim Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı

 > 
1.5bPAYLAŞIM

İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'na ait olduğu iddia edilen ırkçı ve cinsiyetçi sosyal medya paylaşımları büyük tepki çekti.

İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'na ait olduğu iddia edilen sosyal medya paylaşımları büyük tepkiye neden oldu.

Twitter üzerinden 2013 ve 2014 yılında paylaşıldığı görülen tweet'lerde Kürtlere ve Alevilere yönelik cinsiyetçi ve ırkçı ifadeler kullanılmış.

Skandal paylaşımlara ait görsellerin ortaya çıkması üzerine sosyal medya kullanıcıları, söz konusu paylaşımların sahibi olduğu öne sürülen Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'na büyük tepki gösterdi.

Sarıhasanoğlu'nun skandal paylaşımları şöyle:

İl Sağlık Müdürlüğü'nün web sayfasında Sarıhasanoğlu, "İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi" olarak görülüyor. 👇

Sarıhasanoğlu'nun Beyoğlu eski ilçe sağlık müdürü olduğunu gösteren paylaşımlar da bulunuyor. 👇

Şahsın Twitter hesabının da korumalı olduğu görülüyor. 👇

Sosyal medyadan tepkiler 👇

HDP İstanbul Milletvekili ve Alevi Bektaşi Federasyonu Kurucusu Ali Kenanoğlu, Sarıhasanoğlu'na ilişkin Sağlık Bakanlığı'na soru önergesi verdiklerini açıkladı. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gozdepercin

Sen alevilerin bokunu yer, sidigini icersin ancak

innervate

Bence bu işte bir hile var ,doktorluğa kadar gelen eğitim ve edinilen mesleğe göre; kurulan yazılan cümle o kişiye ait değil gibi geliyor. Ergen bir sokak bebesinin yazıları gibi. Bekleyip görelim neymiş işin aslı.

hsrtsshn

Alevilerin boku

hanmergen

Bu hıyar sağlıkçıymış bir de. Sağlık hizmeti verirken bile insan ayrımı yapar bu g*tveren.

erci-e

Sen önce aynaya bak da sikilesi tipini kullan fantezilerinde!

Görüş Bildir