Irak'taki Din Adamlarının, Yaşları 9'a Kadar İnen Kız Çocuklarına Geçici Evlilik Adı Altında Fuhuş Yaptırdığı Ortaya Çıktı!

4.8bPAYLAŞIM

İzlerken boğazımız düğümlendi.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Şii din adamlarının, evlilik dışı cinsel ilişkinin günah olduğuna inanan erkeklere geçici bir eş için ödeme teklif ettiği anlar kayıt altına alındı.

Kayıt altına alınan din adamlarından bir tanesi, İslam Yasası'nın 9 yaş üstü çocuklara izin vermesinden dolayı sorun olmayacağını söyledi.

BBC News'in araştırmasına göre; uygulama Irak'ta yasaklanmasına rağmen, 10 Şii din adamından 8'i durumu devam ettirmekten vazgeçmiyor. Hatta içlerinden bir tanesi "çocuk tedariği" konusunda yardım teklif ediyor.

Yüzyıllar öncesine dayanan dini usul, erkeklerin eşlerinden uzaktayken meşru ilişkiye girmelerine kısmen izin veriyor. Fakat, bazı Iraklı erkekler ve din adamları çocuk fuhuşunu meşru kılmak için dini suistimal ediyor.

Irak'ta önemli bir dini bölge olan Kerbela'daki din adamı, gizli çekim yapan BBC muhabirine dokuz yaşındaki kız çocuklarının da bu prosedüre tabi tutulabileceğini söyledi.

Genç bir kızla geçici bir evlilik yapmanın kabul edilip edilemeyeceği sorulduğunda 'Şeriat'a göre sorun yok' dedi.

Muhabir küçük kızı istismar ettiği yönündeki endişesini dile getirdiğinde din adamı, böyle bir şeyin olmadığını söyledi.

Kızın yaralanması durumunda yaşananlar, kız çocuğu ve istismarda bulunan kişi arasında kalıyor.

Gizlice kayıt altına alınan başka bir din adamına, 13 yaşındaki bir kız çocuğuyla geçici bir evliliğin İslam hukuku kapsamında izin verilip verilmeyeceği soruldu.

Cevap olarak; küçük kızın bekaretini kaybetmemesine dikkat etmesi söylendi ve farklı cinsel istismar önerileri yapıldı. İkinci din adamı daha da ileri gitti ve kızları satın almanın yanı sıra evlilikleri yürütmeye yardımcı olmasını teklif etti.

Bir kızın fotoğrafını çekip müşteriye göndermeyi teklif ederek 'Geri geldiğinde senindir' dedi.

Sözde din adamı, çocuk istismarı konusundaki güvenceyi 'İstekliydi ve ona para ödedin' diyerek verdi ve bazı kızların hamile kalmamalarını sağlamak için kontraseptif yöntemlerin kullanıldığını da söyledi. 1 saatten 99 yıla kadar süren evliliğin önceden belirtilmesi gerekiyor.

Uygulamaya Sünni İslam'da izin verilmiyor ve aslında Saddam Hüseyin yönetiminde yasaklandı.

Ancak, 2003 yılında Irak'ın yeni hükümeti ülkede otorite sağlamak için çaba sarfettikçe Şii din adamları daha da etkili oldu.

Kız çocuklarından bir tanesi, kaç kez 'evli' olduğunu hatırlayamadığını bile söyledi.

Çocuklar, yaptıkları bu geçici evliliklerden sonra gelecekte kalıcı bir koca bulma konusunda korkuyor.

14 yaşındaki çocuk, gelecekteki kocasının kendisinin bakire olmadığını öğrendiği zaman olacaklardan korktuğunu dile getirdi.

Ancak bir Irak hükümeti sözcüsü, kızların polise şikayet etmemesi durumunda yetkililerin yapabileceği çok az şey olduğunu söyledi. BBC'ye Kadınlar, din adamlarına yönelik şikayetleri ile polise gitmezse, yetkililerin hareket etmesi zor” dedi.

Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli.unsal2

İnsaanları herşeyden soğutuyor bu tipler ya :/Heykele şuna buna tapan insanlara laf ederler birde. Asıl onlarda suç günah yok be.

unclecaner

İslamiyet dininde şii sunni diye bişey yoktur, alevi, hanefi diye bişey de yoktur.. İslamiyet dininde bölye hacı hoca şeyh şıh işleri falan filan da yoktur. SON PEYGAMBER OLARAK Hz. Muhammed vardır, onun ehlibeyti vardır, ve biz sadece Hz. Muhammed'in yolundan gider, ahiretimiz için Allah'a iman ederiz. Geri kalan bütün tipler İslamiyeti kirli ve kötü göstermeye çalışan sapık sapkın orospu çocuklarıdır. Ben konuyu tarışmaya kapatıyorum siz isterseniz devam edin..

wexzia

İşinize gelmeyen bir konu olunca genelleme yapanları linç edersiniz. İşinize gelince de kendiniz genelleme yaparsınız. Bir insan iki yüzlü şerefsizin teki olmak için en iyi bu kadar çırpınır. Sizin aptal mantığınıza göre "Kurunun yanında yaş da yanar." Aslında ilk önce siz gereksizleri yakmak lazım.

ittihat15

Onlar Şii biz Sünniyiz diye kendi vicdanınızı rahtlatamazsınız. Sünnilerde de Muta nikahı var, sadece ismi farklı. Sünnilikte evlilik çeşitleri: Misyar Nikahı (aynı bok, süreli nikah, mısırda fuhuş için kullanılıyor), örfi nikah, ancak en iğrenci Cihad al-Nikah. Bir Baba kızını bu nikahta cihadcılara cinsel ihtiyaçlarını gidermek için sunuyor. Yani kızın üstünden 8 saat boyunca 15-20 cihadcı geçiyor. Baba bu fuhuşa razı oluyor, çünki kız böylece doğrudan cennete gitmiş oluyor, bu bir sahih Hadis. Suriye'de binlerce kez yaşandı, isteyen Youtube'a "jihad al-Nikah" diye aratsın. Bu nedenle ayetlerin inme amacını ve zamanın şartlarını dikkate almak lazım. Nasıl kölelik ve cariyelik, 4 eşlilk artık uygulanmıyorsa, çocukları evlendirmek de yanlış. Aynısı başörtüsü için de geçerli, bir kadın örtünmeme tercihini kullanabilir, çünki amaç kölelerden ve cariyelerden ayırt edilebilmekti, bu devirde köle ve cariye diye bir şey kalmadı. Örtü islamın ölçüsü değildir. Saç haram değildir.

zararli

Dinler hep mezepotamyaya gelmistir. Bi türlü iflah olmadiklari pis ve sapik oldiklari icin.. afrikaya japonyaya amerikaya gelen bi din yok.

latife-yagci-ayhan

Keşke senin gibi bir şeyleri okuyarak,araştırarak bilgi sahibi olmuş insanlar yorum yapsa. O kadar çok boş ver saçma yorum var ki

hergelekon

din diye bişey de yok ki hepsi gene kendi uydurmaları.

maca_as

TDK'ya göre Pezevenk: Gizli ve yasal olmayan cinsel ilişki öncesinde aracılık eden anlamında kullanılan sövgü sözü. Sanırım tam olarak bu duruma uygun.

n.aysu

bence o söz hafif kalıyor bunlar için. çocuk istismar etmek yetişkin istismar etmekten çok daha adice.

Görüş Bildir