Görüş Bildir
Haberler
'Irak'a Kara Harekatı Olursa Herkesin Kafasını Keseriz'

'Irak'a Kara Harekatı Olursa Herkesin Kafasını Keseriz'

Caner
16.10.2014 - 20:04
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Irak'a Kara Harekatı Olursa Herkesin Kafasını Keseriz

AKP hükümeti Suriye’de IŞİD’e karşı operasyona faal katılım için kara harekatını şart koşmaya devam ederken, Irak’taki IŞİD militanlarından yanıt niteliğinde bir video geldi. Yeni yayımlanan videoda, üç Batılı militan Batılı ülkelere gözdağı vererek, ” Irak’a kara harekatı düzenleyin ki, yolladığınız herkesin kafasını keselim ” dedi.

The Independent gazetesinin bir istihbarat sitesine dayandırdığı habere göre, videoda konuşan militanlar Britanyalı, Alman ve Fransız. İngiliz aksanıyla konuşan ve kendisini ‘ Ebu Abdullah el Britani ‘, yani ‘ Britanyalı Abdullah ‘ diye tanıtan kişi videoda, şu vahşi mesajı veriyor:

”Sizi Irak’ta bekliyoruz. Kafirler koalisyonunu bekliyoruz… Onların silahlarına ganimet olarak el koyacağız ve ölecekler. Irak’ı alamazsınız. Bu topraklara kanımızı vermeye hazırız. Gelin ve görün, inşallah her bir askeri öldüreceğiz. Amerikalıların, Fransızların, getireceğiniz herkesin kafasını keseceğiz.”

Almanca konuşan Ebu Davud el Almani Müslümanları Suriye’de IŞİD’le savaşmaya davet ederken, Abdül Vadud Firansi de Kobani’de IŞİD’e direnen Kürtlere yardım için elinden geleni yapacağını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ı tehdit ediyor.

Diken

Kaynak: http://www.diken.com.tr/isidden-erdog...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam