Instagram'ın İki Ünlü İsmi Duygu Özaslan ve Social Mom Hayvan Sahiplenme Konusunda Birbirine Girdi!

-

Sosyal medyanın ünlü insanlarının her zaman çok iyi anlaştıklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her topluluk gibi onların da uyuşmazlıkları, tartışmaları ve kavgaları oluyor. Hatta anlatılanlara göre biz çok az kısmını bilebiliyoruz İşte bu sürtüşmelerin son örneği Instagram'da yaşandı. Gelin, yakından bakalım.

Duygu Özaslan, ülkemizin en popüler YouTuber'larından biri.

Kendisini ara ara girdiği polemiklerle de tanıyoruz.

En Popüler Youtuber'lardan Duygu Özaslan Kuaförüyle Kapıştı, Sosyal Medya Karıştı! - onedio.com
En Popüler Youtuber'lardan Duygu Özaslan Kuaförüyle Kapıştı, Sosyal Medya Karıştı! - onedio.com

Social Mom, ya da gerçek adıyla Çağla Düvenci Sönmez de bir Instablogger.

Onun skandalları da uzun süre konuşulmuştu.

Sahte Psikolog İddiası ile Sosyal Medyada Gündem Olan Çağla Düvenci Sönmez - onedio.com
Sahte Psikolog İddiası ile Sosyal Medyada Gündem Olan Çağla Düvenci Sönmez - onedio.com

İki ismi karşı karşıya getiren Çağla Düvenci Sönmez'in bir ay önce çocukları için sahiplendiği minik köpek oldu.

Köpek yavrusu eve gireli 24 saat olmuşken oğlunun yüzünün şiştiğini ve alerjiden şüphelendiğini paylaşmıştı.

Apar topar geri gönderilen minik köpeğin gidişine üzülen çocuklarının hasta olduğunu da belirtmişti.

Dün kızı Alya'nın aynı cins bir köpekle videosunu paylaşan Çağla Düvenci Sönmez, "Bu yazdan sonra bir tane daha alacağız inşallah" diye eklemişti.

Instagram'da ünlülerin pozlarını komik bir şekilde taklit ederek fenomen olan Buaradanianben hesabı konuyla ilgili oldukça sert bir hikaye yayınladı.

Verdiği Pozlarla Ünlülerin Şekilli Fotoğraflarını Taklit Ederek Gülme Krizine Sokan Kadın - onedio.com
Verdiği Pozlarla Ünlülerin Şekilli Fotoğraflarını Taklit Ederek Gülme Krizine Sokan Kadın - onedio.com

Bu "moda" hayvanların tıpkı bir eşya gibi alınıp verilmesini eleştiriyordu.

"Bu bülogır hanım da bir pomeryan satın alıp kızımın alerjisi çıktı diye iki gün sonra geri vermiş, şimdi yine satın alacakmış. Ama bu sefer yeni "moda" poodle cinsi köpek alacakmış çünkü o cinsler alerji yapmazmış  🤦‍♀️bu hayvanların sizden çektiği nedir ya? Gidin Toyzz shoptan falan oyuncak alın. "

Aynı hikayeyi Duygu Özaslan da, kendi eklemeleriyle bir daha paylaştı.

"Dilimizde tüy bitti satın almayın diye. Oyuncak mı bunlar, iade edilebilen bir şey mi niye araştırılmadan edilmeden "alınıp" eve getiriliyor. Sonra o bebekler yeni ailesinde de ne zorluklar çekiyor haberiniz var mı? Ben travmalı bir köpek sahiplenmiş biri olarak o kadar kızıyorum ki. Ama ne desek boş. Sosyallikten önce cahil olmamayı iş edinsek keşke..." diyerek öfkesini dile getirdi.

Kendisi de yakın zamanda bir köpek sahiplenen Duygu Özaslan, bir canlıdan bu şekilde bahsedilmesinden rahatsız olduğunu dile getiriyordu.

Bu tepkilerin bir lince dönüştüğünü düşünen Çağla Düvenci Sönmez'den cevap gecikmedi.

"Aslında hepimizin amacı aynı, hayvan sevgisi ve devamında bunu çocuklarımıza aşılamak. Hepimiz farklı yolları seçsek de amaç aynı. Anlamadan, bilmeden, dinlemeden bir bebeğin fotoğrafıyla sosyal medya linci yaratmak konunun hassasiyetine ters düşmüyor mu peki? 5 senedir sosyal medya kullanıyorum ama hiçbir zaman bunu anlayamadım, anlayamayacağım... Hassasiyetinizi anlıyor, sevgiyle kucaklıyorum. •• Konuyla ilgili genel bilgilendirme yapıyım bilmeyenler için: Çocuklarımın hayvan sevgisini öğrenmesi için 1 ay kadar önce bir köpek sahiplendik ve devamında aynı akşam oğlum kortizon iğnesiyle solunumunu açmak amacıyla iğne oldu. Korktuk ve daha fazla köpeği evimizde tutamadık çünkü bebek kadar bakıma ihtiyaç duyuyordu. Oğlum düzelene kadar köpeği bir yerde kapalı tutamazdık. Dolayısıyla toplam 24 saat dolmadan hemen aldığımız yere geri götürdük. Tüm eşyalarıyla birlikte başka bir sahibe teslim edildi. Dün de bahsettiğim gibi, Kıvanç’ın alerjisiyle ilgili gerekli önlemi aldıktan sonra tekrar hayvan sahibi olması için elimden geleni yapacağım ve bununla gurur duyuyorum. Asla linç sebebini de anlayamayacağım. Sevgiler"

Bilinçsiz hayvan satın alma, bir süre sonra terk etme konusu zaten çok uzun yıllardır tartışılıyor.

Eskiden, sosyal medyanın yaygın olmadığı dönemde kimin hayvan satın aldığı, kimin iki günde terk ettiği bilinmezdi. Hayvanı eve getirip tuvaletini yapıyor diye geri götürenleri duymuştuk, ancak bugünkü gibi bir durum söz konusu olmuyordu.

Yine sosyal medya, sevimli hayvan fotoğraf ve videoları pek çok insanın hayvan sevgisini baştan şekillendirdi.

Sosyal medyada birkaç yıl önce popüler olan Boo adlı Pomerian cinsi köpek, bu cinsin aniden çok popüler olmasına sebep oldu.Sadece bu türü özel olarak üretip yetiştirerek satışını yapan pek çok sosyal medya hesabı var.

Daha küçük türler üretmek için hayvanların sağlığıyla oynanması bir yana, bu yeni popüler türleri birer oyuncak gibi görenlerin sayısı artıyor.

Hayvanları satın alanlar da, barınaktan sahiplenenler de hayvanseverliğinden şüphe etmiyor.

Peki sizce bu tartışmada kim haklı?

Peki sizce bu tartışmada kim haklı?
Peki sizce bu tartışmada kim haklı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oguzhan-demirbag

Kesinlikle haklı olan duygu özarslan. Neden derseniz bende kedi sahiplenmek istedim ve bunun için tam 3 ay araştırma yaptım psikopatlık diyebilirsiniz ama karakteri nedir sağlık açısından olumsuz yönleri genetik hastalıkları insanlarla uyumu cinse göre nasıl değişir ve bir çok durum var. Önemsiz gibi geliyor ama bir kaç seneden sonra iyi ki araştırdım diyorsunuz ve bizim 3. senemiz hiçbir sorun yok çok şükür gayet mutluyuz.

bordooje

%100 duygu özaslan haklı hayvanlar oyuncak değil bende sokaktan bir kedi sahiplendim onu en iyi şekilde yasatmaya çalışıyorum bazen kendimdeen kısıyorum ona bişeyler alıyorum şu hayvanları alıp alıp atmayın artık onların duyguları var..

yasosyal2

%100 Duygu haklı. Net.

tugcerden

Duygu haklı

ezgi-culfa1

Satın alınması ne yazıkki hoş bir durum olmamakla beraber bir alerjinin cinse göre değişmesi mümkün değildir. Başlangıçta gönderilmek zorunda olunan köpeğin akıbetinin aynısı tekrar yaşanacağı ortadayken başka bir cana neden ve hangi mantıkla zarar verilir anlaşılır gibi değil.

Görüş Bildir