Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma: 3 Adımda Instagram Hesap Dondurma ve Silme Nasıl Yapılır?

Anasayfa > Blog

Instagram hesap dondurma, kapatma ve silme, arama motorlarında en çok aranan ve popüler konulardan birisi. Öyle ki bazen kullandığımız veya başka bir amaçla açtığımız hesabı kapatmak ve silmek isteyebiliyoruz. 1 hafta beklemeden Instagram hesabınızı direkt kapatabilirsiniz.

Bu içeriğimizle birlikte telefon(mobilden) veya masaüstü cihazlardan Instagram hesap dondurma ve instagram hesabını silmek için gerekenleri aktaracağız. Instagram hesabınızı sildikten sonra geri getirmenizin bir yolu yoktur. Hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Facebook'un aksine 14 gün bekleme süresi bulunmamaktadır.

Instagram hesabınızı istediğiniz zaman dondurabilir ve yeniden geri getirebilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenlere de içeriğimizde yer verdik.

Haydi hep birlikte Instagram hesap dondurma, kapatma, silmeyi nasıl yapabileceğinizi görelim.

1. Instagram Kalıcı Hesap Silme Linkine Gidin

1. Instagram Kalıcı Hesap Silme Linkine Gidin

Bu linke uygulama içerisinden erişmeniz mümkün değildir(Android, iOS). Mobil veya masaüstü tarayıcınızdan(Chrome, Safari, Opera vb.) bu linke tıklayarak kalıcı olarak Instagram hesabınızı silebilirsiniz. Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde karşınıza hesabı silme nedeninizi seçmenizi istiyor(kullanmaya başlamakta zorlandım, ikinci bir hesap açtım, gizlilik endişeleri vb. maddeler). Size uygun olan seçeneği seçerek devam edin.

2. Kapatma Nedenini Belirttikten Sonra Hesap Şifrenizi Yeniden Girin ve Onaylayın

2. Kapatma Nedenini Belirttikten Sonra Hesap Şifrenizi Yeniden Girin ve Onaylayın

Instagram bu aşamada size seçtiğiniz seçeneğe göre yardım makalelerini gösterecektir. Yine de hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız hesap şifrenizi girin ve 'Hesabımı kalıcı olarak sil' butonuna tıklayın. İşlem bu kadar!

3. Instagram Hesap Dondurmak İçin Yapmanız Gereken Oldukça Basit

3. Instagram Hesap Dondurmak İçin Yapmanız Gereken Oldukça Basit

Instagram geçici olarak hesap dondurma linkine gidin ve sebebi seçerek hesap şifrenizi yeniden girin onaylayın.

Uygulama içerisinden değil yine mobil veya masaüstü tarayıcınızdan sayfayı ziyaret edebilirsiniz. 

Bu kadar!

Bu arada merak edenleri şuraya alalım!

Instagram hakkında bilgiler;

Instagram, 2010 yılında fotoğraf paylaşımı üzerine kurulmuş bir sosyal medya sitesidir. 2018 ikinci çeyreği itibariyle toplam kullanıcı sayısı 1 milyara yaklaşmıştır. 2017 verileri itibariyle aktif kullanıcı sayısı 700 milyonu geçmiştir.

Her yıl düzenli olarak kullanıcı sayısı artmaktadır.

Kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artarken, kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı kullanmayı bırakmak isteyebilmektedir.

Kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artarken, kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı kullanmayı bırakmak isteyebilmektedir.

Gerek harcanan vakit, gerekse yapılan bazı geliştirmeler, bazı kullanıcıları rahatsız edebilmektedir. Bu nedenle de kullanıcılar Instagram hesaplarını silmek isteyebiliyor veya hesap dondurma seçeneğini kullanabiliyor.

Bu içeriklerimizi de okumak isteyebilirsiniz;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
21
11
9
8
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Batuhan Bakay

webgazi/com/instagram-hesap-dondurma/